logo

ATAŞEHİR’DEN VAN’A SEVGİ ÖRÜYORLAR

chp_van“Ataşehir’den Van’a Sevgi Örüyoruz” kampanyası başlatan CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı, kadın üyelerin ördüğü, el emeği göz nurundan oluşan kışlık kıyafetleri yola çıkardı.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı “Ataşehir’den Van’a Sevgi Örüyoruz” Projesi kapsamında Van’ın Gürpınar İlçesi Parmakkapı Köyü İlkokulu öğrencilerine CHP Ataşehir İlçe Örgütü kadın üyeleri tarafından örülen kışlık kıyafetler gönderdi.

chp_van_kadin_ (28)

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak desteğiyle Nihan Baykal Erol başkanlığındaki CHP Ataşehir ilçe örgütü kadın üyeler tarafından el emeği ile meydana getirilen kışlık kıyafetler  tasnif edilip ambalajlanarak yola çıkmaya hazır hale getirildi.

chp_van_kadin_ (5)

KARDEŞLERİMİZE SICAK ELİMİZİ UZATIYORUZ

“Hepimiz insanız. Eğer ülkenin bir tarafında çocuklarımız boynu bükükse, ayakları soğukta, yağışta, karda üşüyorsa, onlar ızdırap çekiyorsa bizim buradan onları görmemezlikten gelme hakkımız yok” diyerek kampanyanın amacını açıklayan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Kadın kollarımızın, Gençlik Kollarımızın, örgütümüzün ihtiyaç sahibi birkaç çocuğu ısıtabilecek, onları düşündüğümüzü hissettirebilirsek; birazcıkta olsa bu sıkıntıları olumluya çevirebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Evinden, çoluk çocuğundan ya da el emeğiyle kampanya başlatan parti üyesi kadınların çocukların üşümemesi için başlıklar, atkılar, çoraplar, montlar ve benzeri şeyler topladıklarını kaydeden Hakkı Altınkaynak, kampanyayla ilgili; “Van’ın Gürpınar İlçesi Parmakkapı Köyü İlkokuluna gönderiyoruz.  Kadınlarımız, canı gönülden bir annelik duygusu ile oradaki kardeşlerimize sıcak elimizi uzatmak duygusu ile bu hazırlıkları yaptılar. Bu ilk değil. Ülkemizin her yerine yetişebildiğimiz oranda bu yardımlarımız devam edecektir. Bu paylaşmayı bir görev olarak görüyoruz.  Zaten insan ve erdemli olmanın gereği de bunlardır. Bartın İli Amasra İlçesinde bir okulla da görüşmelerimiz var. O bölgedeki ihtiyaç sahibi okullara da elimizi uzatacağız. Yurdumuzun her bölgesinde ihtiyaç duyulan yerlerdeki vatandaşlarımıza yardım yapmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

chp_van_kadin_ (34)

KIYAFETLERİN EL EMEĞİ OLMASI ÖNEMİNİ ARTIRIYOR

Düzenlenen kampanyadaki kıyafetlerin el emeği olmasının değerini daha da artırdığına dikkat çeken CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol; “Doğu illerine göndereceğimiz bu yardımları destekliyoruz. Özelliklede el emeği olması bizim için daha fazla önem bir ifade ediyor. Doğuya kurulmuş olan bir set vardır. Batı sizi duyuyor. Batı doğuya yardım etmek istiyor. Elimizi uzatmak istiyoruz ve bu barikatların da bir an evvel kalkmasını istiyoruz. Bu anlamda bu yardım bizim için çok önemlidir” dedi.

chp_van_kadin_ (20) chp_van_kadin_ (24)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’DEN VAN’A SEVGİ ÖRÜYORLAR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR’DEN VAN’A SEVGİ ÖRÜYORLAR
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=85644
    #CHP #Ataşehir #KadınÜyeler #ElEmeği #KışlıkKıyafet #Van #Gürpınar #itvhaber #Parmakkapı