logo

ATAŞEHİR’İN BAŞARI HİKÂYELERİ KİTAPLAŞTIRILDI

atasehir_kiitapAtaşehir Belediyesi’nin ATAMEM ve Ataevleri’ndeki eğitimlere katılan Ataşehirli kursiyerlerin başarı hikâyeleri, “Ataşehir Başımıza İş Açtı” isimli bir kitaba dönüştü.

Ataşehir Belediyesi’nin 2009 yılından itibaren hizmete açtığı Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) ve Ataevleri’ndeki eğitimlere katılan Ataşehirli kursiyerlerin başarı hikâyeleri, “Ataşehir Başımıza İş Açtı” isimli bir kitaba dönüştü.

Ataşehir Belediyesi’nin, ilçede yaşayan farklı yaş grubundan bireylerin sanat ve kültürün her alanından yararlanması, eğitimde fırsat eşitliği sağlanması ve yetişkin herkesi bir meslek ve uğraş sahibi edindirmek amacıyla hayata geçirdiği; Ataevleri, Meslek Edindirme Birimleri ve Kültür Merkezleri’nde sadece 2016 yılında 15 bin yetişkin, genç ve çocuk eğitim aldı.

Bu eğitimler sayesinde meslek ve uğraş sahibi olan, bir sanat dalında kendini yetiştiren Ataşehirlilerin başarı hikâyelerinin yer aldığı bir kitap da yine Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak okurlara sunuldu. Farklı hayatlardan kesitlerin de yer aldığı “Ataşehir Başımıza İş Açtı” isimli kitap, aynı zamanda Ataşehir’in renkli dünyasından örnekler de sunuyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin bir sunum yazısının da yer aldığı kitapta “ilçemizin tüm mahallelerinde yaşam mücadelesi veren, hayata tutunmak için güçlü bir desteğe ihtiyaç duyan kadınlarımız, gençlerimiz olduğu gerçeğini planlarımızın başına büyük harflerle yazdık” denirken, Belediye tarafından hizmete sunulan kurslar ve eğitim merkezlerinin bir amacının da metropollerde yaşayan bireyin yalnızlığının ve yalıtılmışlığının çözüme kavuşturulması olduğu belirtiliyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share
691 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’İN BAŞARI HİKÂYELERİ KİTAPLAŞTIRILDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR’İN BAŞARI HİKÂYELERİ KİTAPLAŞTIRILDI
    https://www.itvhaber.com/?p=109924
    #AtaşehirBelediyesi #ATAMEM #Ataevleri #Eğitim #AtaşehirliKursiyer #BaşarıHikâyesi #AtaşehirBaşımızaİşAçtı #MeslekEdindirme