logo

ATAŞEHİR’İN İMARINDA YENİ BİR ŞEY YOK!

imar_yensahra-7 yıldır Ataşehir’in bir çok mahallesi gibi Yenisahra ve Barbaros mahalleleri sakinlerinin umutla bekledikleri imar planından yine ses yok. Plan 6 aydır İBB Meclisinde.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17 /10 / 2014 tarihli oturumunda oylanarak kabul edilen askı süresinde gelen yoğun itirazları değerlendirilmek üzere geri çekilen komisyon tarafında yapılacak değerlendirme ve düzenleme sonrası aylardır, her ay İBB Meclis gündemine alınarak kabulü beklenen Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek Revize Nazım İmar Planından bu ay da ses yok.

6 ay evvel İBB İmar Komisyonu tarafından gerekli düzeltmeler yapılarak meclise sunulmuş ve karara bağlanmıştı. Ancak plana yapılan itirazla İBB İmar Komisyonu tarafından oy birliği ile red edilmişti. 6 aydır plan ile ilgili hiçbir gelişme yaşanmadı.

İBB Meclisine gelen Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek Revize Nazım İmar Planı ve Ataşehir’in plan bekleyen diğer bölgelerinin imar planları ile ilgili önergeler de cevapsız kalmıştır.

Ak Parti Meclis Grubu ve Ataşehir İlçe Başkanı ilçe yöneticilerinin de yoğun baskıları ve “Seçemen söyleyecek söz bulamıyoruz” yakınmalarına rağmen Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek Revize Nazım İmar Planı ve Ataşehir’in plan bekleyen diğer bölgelerinin imar planları komisyona gelmedi.

İstanbul’un Ak Partili ilçelerindeki alanlar ile ilgili plan tadilatları çok kısa zamanda onaylanırken Ataşehir’deki pazar alanının Belediye Hizmet Alanı (BHA)’na alınmadığı aylardır bekletildiği belirtiliyor.

Ataşehir halkı geciken yada yapılmaktan sakınılan Ataşehir’in imar planlarını soruyor ve ve gerkçeleri ile cevabını bekliyor.

Özellikle de Yenisahra ve Barbaros halkı birkaç parselin imar durumlarındaki belirsizlik nendi ile olduğu düşünülen Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek Revize Nazım İmar Planındaki gecikmeden şikayetçi.

Bu durum halk arasında huzursuzluk yaratıyor. Kahvede, sokakta konuşulan ve “keyfi” olarak niteledikleri imar planı gecikmesinin seçimde sandığa yansıması bekleniyor.

Etiketler: » » » » » »
Share
1671 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’İN İMARINDA YENİ BİR ŞEY YOK!” için 3 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  ATAŞEHİR’İN İMARINDA YENİ BİR ŞEY YOK! |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=77781
  #Ataşehir #Yenisahra #Barbaros #İmarPlanı #İBBMeclisi #YenisahraNimPlanı #İBBİmarKomisyonu #Yenisahra #Barbaros

 2. hasan : diyor ki:

  bunların keyfınımı bekleyecegız ne oldu bu halka nıye sorgulamıyoruz kaderımız deyıp olumu bekleyelım artık hayal bıle kuramaz hale geldık çocuklar buyudu evlendıler torunlar oldu hala beklıyoruz artık ınelım alanlara nerede duyaılı ınsanlar kahvelerde camılerde derneklerde herkes yorum yapıyor ama ıcraat yok yeter dıyelım ayaga kalkalım kader demeyelım artık mahalle komıtesı kuralım eylem kararı alalım duyarlı mahllesını ve gelecegını seven ınsanlar ırtapata geçelım ustume duşen neyse yapalım bedellı ne olursa olsun yeter dıyelım

 3. hasan karadag : diyor ki:

  en kısa zamanda haberlerınızı beklıyorum ımar konusunu boş vermeyelım daha oncekı yorumumda oldugu gıbı ayaga kalkalım kendı hakkımız kendımız arayalım yoksa kımse bızı duşunmez alay edıyorlar unutlduk artık zamanı geldı ayaga kalkalım hrkese haddını bılderelım