logo

Ataşehirli Çocuklar 23 Nisan’da Düştepe’yi Gezdiler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bir grup öğrenci, Düştepe Oyun Müzesi’ni ve “Doğudaki Çocuk Gözüyle 23 Nisan” sergisini gezip uçurtma uçurdular.

Recep Kenan/itvhaber.com

Düştepe Oyun Müzesi’ni ziyaret edip kendilerinden önceki çocukların nelerle vakit geçirdiklerini inceleyip, “Doğudaki Çocuk Gözüyle 23 Nisan” sergisini gezerek, Arkadaşlarının gözüyle 23 Nisan’ı gördüler.

23 Nisan kapsamında düzenlenen etkinlik ile ilgili açıklama yapan CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, etkinlik ile ilgili; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki okulların öğrencilerinden bir grup çocuk Düştepe Oyun Müzesi’ni ziyaret edip, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz gezi ile Düştepe Oyun Müzesi’ni gezsinler, geçmişten bu güne çocukların hayatından neler geçtiğini görsünler istedik. Gün boyunca dolu bir programımız var. Birlikte yemek yedikten sonra; “Doğudaki Çocuk Gözüyle 23 Nisan” sergisini gezeceğiz. Arkadaşlarının gözüyle 23 Nisan’ı görsünler istiyoruz. Daha sonra da Nazım Hükmet Parkı’nda anneleriyle birlikte mahkum olan çocukların özgürlükleri için uçurtma uçuracağız” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
661 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ