logo

Ataşehirli Kadını Darp Eden Saldırganın Yargı Kararı

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde yolda yürüyen A.Ç’ye önce omuz atıp ardından yumruklayarak darp eden ve “kasten yaralama” suçundan yargılanan Hakan Dündar kararı çıktı.

Ataşehir’de Başörtülü Kadını Darp Eden Saldırgan Hakkında Karar

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde yolda yürüyen A.Ç’ye önce omuz atıp ardından yumruklayarak darp eden tıp fakültesi öğrencisi Hakan Dündar “kasten yaralama” suçundan 5 ay 16 gün hapis cezasına çarptırıldı. 1 Kasım 2017 tarihinde, Anadolu Adliye Sarayı’nda görülen mahkeme sonucuna göre, sanık Hakan Dündar’ın tahliyesine karar verildi.

Olayın gerçekleştiği ilk günden itibaren her zaman mağdure A.Ç’nin yanında olan Ak Parti İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, hukuki sürecin takipçisi olacaklarının sözünü vermişlerdi.

Bugün de Anadolu Adliye Sarayı’nda görülen duruşmaya, davanın takipçisi olarak Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ve Kadem Hukuk Komisyonu Üyesi Av. Şengül Karslı katıldı.

Duruşma sonunda, salondan ayrılan Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, “Toplumun değerli temel taşı olan kadına uygulanan şiddet, geleceği belirsizliğe ve çıkmaza sürükler. Ataşehir Ferhatpaşa Mahallemizde ikamet eden hanım kardeşimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olacağız. Kadınlarımıza yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz ve bu tür suçlarda caydırıcı cezaların arttırılması gerektiğini düşünüyor ve istiyoruz.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1074 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ataşehirli Kadını Darp Eden Saldırganın Yargı Kararı” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    Ataşehirli Kadını Darp Eden Saldırganın Yargı Kararı
    https://www.itvhaber.com/atasehirli-kadini-darp-eden-saldirganin-yargi-karari.html#.WfrE89fJ3vU.twitter
    #Ataşehir #Ferhatpaşa #KadınaOmuzAttı #KadınıYumrukladı #KadınıDarpEtti #KastenYaralama #AtaşehirSaldırganı #FerhatpaşaSaldırganı #NeslihanYurtdagül #AkKadın #itvhaber