logo

Ataşehirlilere 6 gün boyunca Aşure İkram Edildi

Ataşehirlilere 6 gün boyunca Aşure İkram Edildi

Ataşehir Belediyesi’nin 6 gün boyunca devam eden Muharrem ayı aşure dağıtım etkinliğinin sonu gününde Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Alanı’nda aşure dağıtıldı.

Geleneksel olarak her yıl Muharrem ayında düzenlenen aşure dağıtımı Ataşehir’in farklı mahallelerinde 6 gün boyunca devam etti.

1 Eylül’de başlayan dağıtımların son gününde; fasulye, nohut, buğday, fındık, fıstık, incir, kayısı, kuru üzüm, kuş üzümü, nişasta, ceviz ve şekerden oluşan 12 çeşit malzeme kullanılarak hazırlanan aşureler Ataşehirlilere ikram edildi.

Sosyal mesafe kurallarına uygun, hijyenik bir ortamda aşure dağıtımı yapılabilmesi için Zabıta ekipleri vatandaşlara gerekli uyarı ve kontrollerde bulundu.

Vatandaşlara aşure dağıtan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, geleneksel olarak her yıl aşure kazanları kaynatarak vatandaşlara ikramda bulunduklarını ancak bu yıl pandemi dolayısıyla bunu yapamadıklarını ifade etti. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talimatıyla Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü olarak, 6 gün boyunca farklı mahallelerde pazar alanları, cami önleri ve taksi duraklarında aşure dağıtımı yaptıklarını söyledi.

İkram edilen aşureleri alan vatandaşlar Ataşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletirken, aşureleri en çok da çocuklar beğendi. 

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

Bereketin ve bolluğun simgesi aşurelerimizi bugün son kez Ataşehirli komşularımızla paylaştık. Gelecek yıl kazanlarımızı yeniden kaynatmak ve bölüşmek dileğiyle.

Ataşehir Belediyesi paylaştı: 6 Eylül 2020 Pazar

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ