logo

Ataşehir Belediyesi’nden Açıklama: 3 Yıl Önce İSKİ’ye Başvurduk

Ataşehir Belediyesi, İçerenköy Ata sokakta yaşanan baskın ile ilgili  açıklamada, İSKİ’nin uygun çapta kollektörleri D-100 (E-5) Karayolu’nun altından getirilmediğini kaydetti.
Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Çamaşırcı Deresi’nin paralelinde yaptığı yol çalışmasında atık su için bir noktaya kadar geniş kollektörler yerleştirdiğini kaydeden Ataşehir Belediyesi, konu ile ilgili yapılan açıklamada, söz konusu kollektörlerin D-100 (E-5) Karayolu’nun altından geçirilmediği için, dünkü yağışla beraber bölgede taşkınların yaşandığını, Ata Sokak’taki su taşkınına da İSKİ’nin uyhun çapta olmayan kollektörün neden olduğunu ifade etti.
Ataşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama:

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

İstanbul’da dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle İçerenköy mahallemizin bazı sokakları yağmurdan olumsuz etkilendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Çamaşırcı Deresi’nin paralelinde yaptığı yol çalışmasında atık su için bir noktaya kadar geniş kollektörler yerleştirdi. Ancak söz konusu kollektörler D-100 (E-5) Karayolu’nun altından geçirilmediği için, dünkü yağışla beraber İlçemizde taşkınlar yaşandı. Ata Sokak’taki su taşkınına da İSKİ’nin kollektörü neden oldu.

Oysa Ataşehir Belediyesi 3 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB’ye bağlı İSKİ’ye başvurarak geniş kollektörün karayolunun alt tarafından da uzatılmasını talep etti. Geçen bu süreye rağmen gerekli çalışmalar yapılmadı ve dünkü mağduriyet yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yönetimiyle yapılan son görüşmede sorun bir kez daha iletildi, İSKİ de ihale sürecini başlattı. Yıllardır süren sorun, İSKİ tarafından kısa sürede çözülecek.

Bu olay dolayısıyla mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza üzüntülerimizi bir kez daha bildirir, sorunun çözümünün takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Etiketler: » » » » » »
Share
1285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ