logo

ATAYED’İN HEDEFİ ÇEVREDEKİ 10 BİN YETİM

atayed (0) AtasehirKüçükbakkalköy’deki dernek merkezinde yetimlere ve ailelerine kahvaltı veren Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED), ihtiyaç sahiplerine giyim eşyası dağıttı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir’de tespit ettikleri yetimlerin dertlerine çare olma amacıyla 2014 yılında kurulan uyguladıkları sosyal sorumluluk projeleri ev yardım programları ile öne çıkan     “Sen Hiç Yetim Sevindirdin mi? sorusu ile vicdanlara seslenen Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED), “Elinden tutulmayan yetim kalmasın” ilkesi ve “Çiçekler susuz, Yetimler şefkatsiz solar” sloganı ile yetimlere yönelik destek ve yardım çalışması yürütüyor.

atayed (8)

Tespit edilen Ataşehir’de kayıtlı 1497 yetime eğitim, barınma, gıda yardımı yapıyor. Ayrıca gezi etkinlikleri, psikolojik destek gibi birçok konuda yaptığı çalışmayla yetimlere kol kanat gererek hayata sıkı tutunmalarına yardımcı oluyor.

Kısa zamanda Ataşehir’deki yetimlerin önemli bir kısmına ulaşarak aileye katan ve deneğin yardımlarından faydalanmalarını sağlayan ATAYED, Ataşehir’den sonra çevre ilçelerde kayıtlı 10238 çocuğu da koruma ve yardım kapsamın almayı hedefliyor.

atayed (34)

BENİ EN MUTLU EDEN KAHVALTILARDAN BİRİ

Derneğin çalışmalarını öğrenince hemen üye olduğunun altını çizen Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen ATYED’in Küçükbakkalköy’deki merkezinde verilen kahvaltıda; “Bugün Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği’ne üye oldum. Ben babamı 50 yaşımdayken kaybettim, yine kendimi yetim hissettim. Dolayısıyla buradaki çocukların ruh halini iyi kötü tahmin edebiliyorum. Onun için o hallerini daha pozitif, daha olumlu, daha iyi hale getirmek için ben de şahsım adıma elimden geleni yapacağım, yanlarında olacağım. Ataşehir Belediyesi de bir protokolle el uzatacaktır diye düşünüyorum. Çünkü başkanımızın yüreğini iyi biliyorum. Bugün bu kahvaltı bugüne kadar davet edildiğim en önemli beni mutlu eden kahvaltılardan birisiydi. Buraya gelmemi sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

atayed (15)

DÜNYADA İLK OLAN ÇALIŞMADA 24 SAAT AYIRIYORUZ

ATYED’in Küçükbakkalköy’deki merkezinde verilen kahvaltıda konuşan Aile Birliği Başkanı Banu Kırmızıoğlu, “Bir anne yalnız kaldığında çocukları için saçını süpürge eder.  Ülkemize de, çalışan biz annelere bir cinsel obje gibi bakılıyor. Çantasında bir elma ve İnsülün ilacıyla araştırmalara göre dünyada bir ilk olan bu çalışmalara 24 saatimizi ayırarak çalışıyoruz. Ataşehir’in 17 Mahallesini kapı kapı gezerek 982 hanede yaşayan 1516 yavrularımız ve bizler için güvenli liman olan ATAYED çatısı altında kısa bir sürede toparlamayı başardık. Çocuklarımızın eğitim ve sağlığıyla bir baba şefkatiyle ilgilenen, bizleri etkinliklerde buluşturarak kaynaşmamızı sağlayan, çocuklarımızın geleceği için Avrupa kapılarını açmaya gayret gösteren Dernek başkanımız Hüseyin Bayır ve çalışma arkadaşlarına tüm yetim aileleri adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

atayed (1) atayed (18) atayed (30) atayed (32) atayed (40)

Etiketler: » » » » »
Share
1523 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAYED’İN HEDEFİ ÇEVREDEKİ 10 BİN YETİM” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  ATAYED’İN HEDEFİ ÇEVREDEKİ 10 BİN YETİM |
  İTV Haber:
  AYRINTI İÇİN TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=77818
  #Ataşehir #YetimleriKorumaDerneği #ATAYED #Yetim #NamıkSürmen #HüseyinBayır