logo

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HEPİMİZİN GÖREVİ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HEPİMİZİN GÖREVİ

kaymakalik_muhtar-0Ataşehir İlçe Kaymakamlığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı kapsamında her ay yapılacak olan mahalle muhtarları ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kaymakamlıkların muhtarlarla toplantı talimatı kapsamında Ataşehir Kaymakamlığı tarafından Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde Ataşehir Mahalle Muhtarları ile Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve daire amirlerini bir araya getiren toplantı düzenlendi.

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu başkanlığında yapılan ilk toplantıya Ataşehir İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Ramazan Aygen, Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, İlçe Müftüsü Şakir Pinal ve diğer daire amirleri müdürleri ve Ataşehir mahalle muhtarları katıldı.

AMAÇ, KAMU HİZMETİNİN MAKSİMUM KALİTEDE VERİLMESİ

İlk bölümü basına açık gerçekleşen toplantını geri kalan bölümü basına kapalı olarak devam etti. Toplantının basına açık kısmında konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, toplantıların İçişleri Bakanlığı talimatı kapsamında her ay düzenleneceğini kaydederek; “İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile ayda bir muhtarlarımızla toplantı yapılmasını ön gördüler. Bugün de bunun ilkini gerçekleştiriyoruz. Buradaki amaç kamu hizmetinin maksimum düzeyde, kalitede verilmesi, problemlerin görüşülmesi, karara bağlanması, yeni çözüm yollarının üretilmesidir” şeklinde konuştu.

VALİLİK İLÇE TOPLANTISI YAKINDA ATAŞEHİRDE

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki güvenlik tedbirlerinin devam ettiğini kaydeden Zafer Karamehmetoğlu, İstanbul Valisi tarafından ilçelerde düzenlenen toplantının yakında Ataşehir’de gerçekleştirileceğini kaydettiği konuşmasında; “Gerek birim müdürlerimiz, gerek muhtarlarımız bu durumun muhteviyatı doğrultusunda, emirlerinde ne varsa icra etmekle yükümlüyüz. İstanbul Valiliği ilçeler bazında toplantılar yapıyor. Bizde bekliyoruz. Yalnız o toplantıya gelirken birim müdürlerimiz kendi konuları ile ilgili, muhtarlarımız mahallenin sorunları ile ilgili hazırlıklı gelinmesi iyi olur. Konuşmalarımız kitabi olmadığı müddetçe duman olup gidiyor. Söylediğimiz cümlelerin kanuni dayanağı olması lazım” ifadelerine yer verdi.

BAYRAK KONUSUNDA HASSA DAVRANALIM

Bayrak konusunda hassa davranılması gerektiğini hatırlatan ütüsüz, kirli ve yırtık bayrakların asılmasının suç olduğunu dile getiren Karamehmetoğlu; “Bundan böyle ütüsüz ve yırtık bayraklar asılmamasın. Son beş aydır bayrak çok gündemimizde bunu ihmal etmeyelim” uyarısını yaptı.

MUHTARLARDAN FAKİRLİK BELGESİ SİTEMİ

Fakirlik belgesi ile ilgili sıkıntıların da dile getirildiği toplantıda, muhtarlar ihtiyacı olmayan mahalle sakinlerinin Fakirlik Belgesi almak istemelerinden şikayetçi olan muhtarlara fakirlik kriterleri ile ilgili bilgileri alarak ona göre bu belgeyi vermelerini isteyene Zafer Karamehmetoğlu, ilgili daire amirlerine Muhtarlara gerekli belgelerin verilmesi talimatını verdi.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETMEK HEPİMİZİN GÖREVİ

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen madde bağımlılığı ve madde satışı iddiası üzerine Ataşehirlilerin tepki gösterdiği olayların toplantıda gündeme gelmesi üzerine “Mahallelerde madde bağımlılığıyla mücadele etmek hepimizin görevidir” diye konuşan Kaymakam Karamehmetoğlu, kangren olmuş yarayı iyileştirmenin kolay olmadığının altını çizerek; “Yapılan operasyon sayısı belli. Suçüstü yapmak o kadar basit değildir.  Buda ancak çok sıkı takiple mümkün olur. Bunlarda yapıldı. Bu anlamda mahalle halkının duyarlılığını ben anlıyorum. Ama şunu da unutmayalım. Bu mücadeleyi sürekli bir mücadele haline getirmek gerektiğini unutmayalım. Bugün Yeniçamlıca Mahallesin de bunu yapan densizlerin yarın bir başka yerde yapamayacaklar diye bir durum yok” şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAĞIMLILIĞI BİTİRMEZ

Kent yapısının madde satıcıları ile bağının olmadığını, satıcıların gecekondu bölgesinde olma kuralı olmadığına dikkat çeken Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, kentsel dönüşümün bağımlılığı bitireceği iddialarına katılmadığını kaydedettiği konuşmasını; “ Yeni kurulan ve gecekondu mahallesi olmayan yerleşim birimlerinde de bu olayların devam ettiğini görüyoruz. Onun için aile eğitimlerine çok ağırlık vermemiz gerekiyor. Güvenlik önemlerini en üst düzeyde uygulamaya devam edeceğiz. Bunu vatandaşlar bilsin. Ancak bu mücadeleyi hep birlikte yapmamızın gerektiğini de herkes bilmelidir” şeklinde sürdürdü.

MADDE SATICILARI YENİŞEHİR’DE

Yeniçamlıca’daki operasyonlardan sonra madde kullanıcılarının ve satıcılarının kendi mahallesinde bulunan İmar iskan Bloklarındaki metruk binalara gelmeye başladıklarını söyleyen Yenişehir Mahalle Muhtarı Mustafa Arı’ya cevaben Karamehmetoğlu, söz konusu yerlerin bir an evvel yıkılması ve gereğinin yapılması talimatını verdi.

Etiketler: » » » » » »
Share
549 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ