logo

BARIŞI, KÜLTÜRLERİN KARDEŞLİĞİ SAĞLAYACAK

BARIŞI, KÜLTÜRLERİN KARDEŞLİĞİ SAĞLAYACAK

atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (0)Ataşehir Belediyesi işbirliğiyle Ataşehir Kent Konseyi’nin düzenlediği STK’ların katıldığı toplantıda Ataşehir 5.Uluslararası Kardeş Türkülerin Festivali hazırlıkları değerlendirildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediyesi işbirliğiyle Ataşehir Kent Konseyi’nin düzenlediği STK ve dernek temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Ataşehir Belediyesi 5.Uluslararası Kardeş Türkülerin Festivali hazırlıkları değerlendirilerek görüş alışverişinde bulunuldu.

atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (37)

Ataşehir Kent Konseyi tarafından Silence Otel Ataşehir’de düzenlenen kahvaltıya Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Volkan Aslan, Ulaştırma Müdürü Orhan Çerkez, Ataşehir’de bulunan dernek, birlik ve STK’ların başkan ve yöneticileri ile mahalle muhtarlar katıldı.

atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (4)

STK’LARIN GÖRÜŞLERİ, DÜŞÜNCELERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Yapılan çalışmalarda dernek ve STK’ların katkılarını önemsediklerini kaydeden Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, bundan sonraki çalışmalarında da STK’ların katkılarını beklediklerini kaydederek; “STK’ların görüşleri, düşünceleri bizim için çok önemli. Bugün burada ilk kez bir araya geldiğimiz dernek yöneticileri de bulunuyor.  Bundan sonra da her çalışmamızda bir arada olmayı umuyorum” dedi.

atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (3)

BARIŞI, KÜLTÜRLERİN KARDEŞLİĞİ SAĞLAYACAK

1 Eylül’ün “Dünya Barış Günü” olduğuna da dikkat çeken Turan Dolu barışın önemine dikkat çekerek; ““Barış bizim için hava ve su kadar önemli… Barışı sağlayacak etmenlerden birisi de kültürlerin kardeşliği.  Ataşehir Belediyesinin düzenleyeceği festival de önem taşıyor. Bu festivali derneklerimizin de katılımıyla şenliğe dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Sizlerle 1 Eylül’deki festival yürüyüşünde bir arada olmak bizi mutlu edecektir” diyerek, Ataşehir Belediyesi ile birlikte düzenlenen 5.Uluslararası Kardeş Türkülerin Festivali’nin barışa katkısı olacağına inandığını kaydetti.

atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (7)

MAHALLELERDEN FESTİVAL ALANLARINA ARAÇ

Derneklerle ilişkilerin sürdürülerek festivale katkılarının sağlanacağını kaydeden Ataşehir belediyesi Ulaştırma Müdürü Orhan Çerkez, etkinliğe katılacak olanlar için mahallelerden festival etkinlik alanlarına araç ve malzeme yardımında bulunacaklarını söyledi.

atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (15)

ATAŞEHİR’DEN BİRLİK VE KARDEŞLİK MESAJI VERECEĞİZ

Çok zor bir dönemde yabancı konukların da katıldığı bir etkinlik düzenlendiğini, davet edilen yabancı ülke ekiplerinin ülkemize gelmekte çekingen davrandıklarını ifade eden ve 1-7 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Festival ile ilgili katılımcıları bilgilendiren Ataşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan,  böyle zamanlarda düzenlenen kültür etkinliklerinin önemine değinerek; “Bir ülkeyi yaşatan, birlik ve beraberlik duygusu veren kültür ve sanattır. Böyle zamanlarda düzenlenen kültür etkinlikleri çok önemli. Festivalin açılışında düzenleyeceğimiz yürüyüşle Ataşehir’den birlik ve kardeşlik mesajı vereceğiz. Şu anda ülkemizde yaşananlar yabancıları Türkiye’ye gelmekten imtina ediyorlar. Şu dönem halk dansları topluluklarının önemi çok daha büyük. Önemli olan böyle dönemlerde dış dünyaya birlik beraberlik mesajı verebilmektir. Bu dostlarımız Ataşehir’de düzenlediğimiz bu festivalde bizleri yalnız bırakmayacaklar. Kültür etkinlikleri, festivaller bu dönemde en çok olması gereken şey” dedi.

atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (18)

KARDEŞLİK VE BARIŞ ETKİNLİĞİNDE BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ

Toplantıyı düzenleyen Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu’ya, davete katılan STK temsilcilerine Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve kendi adına teşekkür eden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der; STK ve derneklerin toplumun mihenk taşları olduğunu ifade ederek; “1 Eylül Dünya Barış Günü’nde STK’larla, siyasi parti temsilcilerimizle, ilçemizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla kardeşlik ve barış etkinliğini yapmak üzere birlikte hareket edeceğiz. Sizlerden ricam Yenikapı’da yaptığımız mitinge gösterdiğiniz o duyarlılığı bu etkinlikte de göstermenizdir. Yapılacak programa herkesin katılımı sağlayarak Ataşehir’de örnek bir festivale imza atmak istiyoruz. Amacımız sizlere hizmet etmek, gerekirse çalışmalarınızla ilgili olarak kent Konseyi ile irtibata geçebilirsiniz” diyerek örnek bir festivale Ataşehir’in STK’larla birlikte imza atmak istediklerini kaydetti.

atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (10)

Konuşmaların sonunda katılımcı STK’ların yöneticileri ve temsilcilerinin görüş ve önerilerini alan yetkililer önemli öneriler geldiğini hazırlık sırasında önerileri değerlendireceklerini söylediler.atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (19)atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (11)atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (26)atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (43)atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (45)atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (48)atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (49)atasehir_kk_kardes_kültürler_festival_top_ (52)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ