logo

BAŞKAN İLGEZDİ ‘SEMT PAZARLARI KAPANACAK’

BAŞKAN İLGEZDİ ‘SEMT PAZARLARI KAPANACAK’

Pazarcıların toplantısında konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, semt pazarların 3 yıl içinde kapanacağını, Ataşehir’e yeni imar planı beklendiğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediyesi ile Pazarcılar ve Seyyar Esnaf Odası işbirliğiyle düzenlenen pazarcıların hijyen, satış teknikleri ve müşteri ilişkileri konusunda bilgilendirildiği mesleki eğitim programında konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi açılışta yaptığı konuşmada, imar planları zamanında çıkarsa 3 – 4 yıl içerisinde Ataşehir’deki açık semt pazarlarının “Kapalı Semt Pazarı” haline dönüştürüleceğini, Ataşehir’de açık semt pazarı kalmayacağını söyledi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

İlgezdi, semt pazarlarını, pazarcı esnafını ve vatandaşları ara sokaklarda, sağlıksız koşullardaki semt pazarlarından kurtararak sağlıklı koşullara sahip Kapalı Semt Pazarlarına kavuşturmak istediklerinin altını çizdi.

ESATPAŞA KAPALI SEMT PAZARI’NIN İHALEYE ÇIKIYOR

Toplantıda konuşan Battal İlgezdi, yakın zamanda Esatpaşa Kapalı Semt Pazarı’nın ihalesinin yapılacağını, kısa sürede tamamlanan kapalı pazarın pazarcılar ve bölge halkının hizmetine sunulacağını söyledi.

YENİSAHRA VE BARBAROS’A ORTAK KAPALI PAZAR

İmar planlarının netleşmesi ile belirlenecek bir alanda Yenisahra ve Barbaros mahallelerine ortak bir kapalı semt pazarının yapılacağını ifade eden Ataşehir Belediye başkanı Battal İlgezdi, bölgenin imar imar planının çıktığını bu alanda bir alan belirlenerek Kapalı Semt Pazar yapılanacağını hem pazarcıların hem de bölge halkı olan vatandaşların rahat etmesini istediklerini kaydetti.

AŞIKI VEYSEL VE MUSTAFA KEMAL’E KAPALI PAZAR

Nisan yada Mayıs ayında İBB Meclisine gelmesi beklenen Aşıkı Veysel ve Mustafa Kemal Mahallesi imar planlarına göre belirlenecek alanda bir Kapalı Semt Pazarı yapılacağını kaydeden İlgezdi, ğazarcı esnafının kapalı alanda açılan pazarda yağmur çamur görmeden açtığı tezghlardan vatandaşların da medeni ortamda alış verişini yapmasını istediklerini vurguladı.

Türkiye’nin en büyük mahalleleri arasında yer alan İçerenköy’ün imar planının çıkması ile birlikte de İçerenköy Kapalı Semt Pazarı’nın kısa sürede tamamlanarak İçerenköylülerin hizmetine sokmayı hedeflediklerini kaydetti.

KÜÇÜKBAKKALKÖY KAPALI SEMT PAZARI ÖRNEK

Küçükbakkalköy’de yaptıkları pazarın örnek kapalı pazar olduğunu, pazarcı esnafının Küçükbakkalköy Kapalı Pazarı’nı verimli kullanamadığına dikkat çeken Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, pazarcılardan kapalı alanı diğer günlerde “Sosyete Pazarı” ve “Organik Pazar” olarak değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

ATAŞEHİR’İN İMAR PLANLARI GELİYOR

İmar planı yetkisi olmadığını hatırlatan, İBB Başkanı Kadir Topbaşa teşekkür eden Başkan İlgezdi, Ataşehir’in imar planlarının Meclise gelmeye başladığını kaydetti. İlgezdi, “Plan yetkisi Büyükşehir’de. Canı isterse yapıyor, istemezse yapmıyor. Yinede Büyükşehir’e teşekkür ediyorum. Kötüde olsa planları yapmaya çalışıyor” dedi.

AŞIK VEYSEL MUSTAFA KEMAL PLANLARI İBB’YE GELİYOR

Bu ay gelmesi gereken Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek RNİP notlarındaki değişikliğin İBB Meclisine gelmediğini, bölgenin planının yine geciktirildiğini ifade eden Başkan İlgezdi, İçerenköy ve Küçükbakkalköy mahalleleri 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı’nın askıya çıkmasının beklendiğini kaydederken; Aşıkı Veysel ve Mustafa Kemal Mahallesi imar planlarının da Nisan yada Mayıs ayında İBB Meclisine gelmesinin beklendiğinin söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ