logo

Battal İlgezdi ‘Ataşehir’e Yapılan Yasa Kabadayılığıdır’

battal ilgezdi_atasehir_basinTorba Yasa ile finans merkezi Ümraniye’ye alınarak sınırları değişen Ataşehir’in Belediye Başkanı Battal İlgezdi yaptığı açıklamada, Ataşehir’e yapılanı yasa kabadayılığı olarak niteledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ve Celal Dinçer’in de katılarak destek verdiği basın toplantısındaki açıklamada, 5 yıl boyunca yönettikleri Ataşehir’i 2014 Yerel Seçimleri kaybettikten 4 ay sonra Ataşehir Finans Merkezi’ni bir gecede Torba Yasa Kanunuyla Ataşehir’in elinde alıp Ümraniye Belediyesi’ne bağlandığını iddia etti.

Planlanan finans merkezinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ataşehir Finans Merkezi olarak  ilan edildiğine dikkat çeken Başkan İlgezdi, 2009 yılında sınırlar belirlenirken bölgenin Barbaros Mahallesi sınırlarında kaldığını vurguladı.

“Yapılan Yasa kabadayılığı, Mahalle Hırsızlığıdır”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi ülkemizin gündeminde son 3 gündür Ataşehir tartışılıyor. Ataşehir’deki Barbaros Mahallesi bir gecede Torba Yasa Kanunuyla Ümraniye Belediyesi’ne aktarılmıştır.  Ataşehir Belediyesi 2009 yılında kuruldu ve burası 17 mahalleden oluşuyor. Barbaros Mahallesi de Ataşehir’e aittir. Ümraniye İlçesiyle uzaktan yakından ilgisi yoktur.  5 yıl boyunca burayı biz yönettik. Gündemde böyle bir yasa yoktu. 2014 Yerel Seçimleri kaybedince 4 ay sonra Ataşehir Finans Merkezi’ni bir gecede Torba Yasa Kanunuyla Ataşehir’in elinde alıp Ümraniye Belediyesi’ne bağladılar. Bu hukuka ve yasalara aykırıdır. Bu yapılan yasa kabadayılığıdır. Bu yapılan mahalle hırsızlığıdır. 2009 yılında Ataşehir’in sınırları çizilirken Barbaros Mahallesi bu sınırların içinde kalmıştır. Finans merkezinin yapımı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilan edildiğinde Ataşehir Finans Merkezi olarak belirtildi. Buradaki harç ve vergiler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınmıyordu, ta ki bundan 6 ay önce Emlak Gayri Menkül ortaklığı borsaya açılınca zorunlu olarak harç ve vergileri ödemek zorunda kalmıştır.”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1897 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ