logo

Battal İlgezdi Basınla Yerel Seçim ve Ataşehir’i Değerlendirdi

Seçim Koordinasyon Merkezi’nde toplanan basın mensupları ile sohbet eden Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, Ataşehir ve seçim gündemini değerlendirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kahvaltı sonrası Seçim Koordinasyon Merkezi’nde kendilerine ayrılan alanda toplanan basın mensupları arasına katılan Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, Ataşehir’in sorunlarına değinirken Kartal’da çöken bina ile gündeme gelen riskli yapı stoku, imar hakkındaki görüşlerini paylaştı ve 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ATAŞEHİR TÜRKİYE’DE EN ÇOK PARK YAPAN BELEDİYELERİN BAŞINDA

Türkiye’de en çok park yapan belediyelerin başında Ataşehir Belediyesi’nin geldiğini, işgal edilen kamu arazilerini kurtarılarak kültür merkezi park, yeşil alan gibi çeşitli projelerle Ataşehirlilerin yararına kullanıma açıldığının altını çizen Battal İlgezdi, kazanılan bu alanlarda kültürel ve sosyal faaliyetlerin yürütüldüğünü kaydetti.

HALKIN İÇİNDEN İSİMLERİ, ÇALIŞANLAR LİSTEDE OLACAK

Listesini oluştururken denge unsurların dikkate alacağını kaydeden Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal ilgezdi, halkın içinden isimleri, çalışanları listesine alacağını, meclis üyesi adayları listesini buna göre oluşturacaklarını vurguladı.

YEREL SEÇİMLERE YÖN VERDİĞİNİZ GERÇEĞİ GÖRMEZDEN GELİNMEZ

Sohbet havasında geçen basın mensupları ile buluşmasında yerel basının önemine değinen Battal İlgezdi  “Değerli basın mensubu arkadaşlarım öncelikle şunu söylemek isterim ki; yaptığınız iş çok zor. Birçoğunuz hayatından fedakârlık ederek mesleğini devam ettirmeye çalışıyor. Sizlerin yerel seçimlere yön verdiğiniz gerçeğini kimse görmezden gelemez. Yazılı basının dışında internet haberciliği yapan basın emekçilerinin de artık haklarının verilmesi gereklidir. Yerel seçimlerin en önemli ayağı yerel basındır.” İfadeleri ile basının önemine vurgu yaptı.

YEREL BASINI ÖNEMSİYORUZ HER ÖNÜNE GELEN GAZETE ÇIKARMAZ

Yeral basının önemini bildiğinin altını çizen Ataşehir Belediye Başkan Adayı İlgezdi konuşmasında, “Siz yerel gazetecileri ben yıllardır tanıyorum bu işi yapıyorsunuz ekmeğiniz buradan geliyor ama bir yasa çıkartılırsa her önüne gelen gazete çıkarmaz.” İfadelerine yer verdi.

“KADİR TOPBAŞ HELALLİĞİ ATAŞEHİRLİDEN ALACAKTI”

Ataşehir’in çözülemeyen, kronikleşen imar sorununuda bu güne kadar yaşananları özetleyen Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, “Kadir Topbaş’la yaşadığı bir anekdotu gazetecilerle paylaştı.  İlgezdi:  “Sayın Kadir Topbaş’la  ben ve arkadaşlarım Ataşehir’in  imar sorununu çözmek için gidip görüştüğümüzde ‘Ferhatpaşa’ya ben İBB Başkanı olduğum sürece bir çivi bile çaktırmam.’ dedi. Biz gittik belediye binası önünde eylem yaptık. Maalesef söylediği gibi bir çivi bile çakmamıza izin vermedi. Cumhurbaşkanımızın talimatına rağmen yapmadı. Söz verdiği diğer mahallelerin projeleri için de bizi, senelerce bekletmesine rağmen bir türlü imar planlarını onaylamadı.  Aradan uzunca bir zaman geçtikten sonra bir gün telefonum çaldı ve beni çağırdı. Ben de Sayın Topbaş’ın yanına gittim ve bana orada şöyle dedi; ‘ Benim senden helallik almam lazım.’ Kadir Topbaş helalliği benden değil, yıllardır hayata geçmesine engel olduğu imar planları için mağdur olan ailelerden alması gerekli.” dedi.

ATAŞEHİR’DEKİ SOSYAL YAŞAM BAŞKA BİR İLÇEDE YOK

Daha önce dile getirmiş olduğu “Ataşehir’deki sosyal yaşam başka bir ilçede yok.” söylemi hatırlatılan Ataşehir Belediye Başkanı ve CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi: “Sizlerle daha önce yaptığımız sohbetlerde, Ataşehir gibi sosyal hayatı bu kadar aktif olan bir ilçe yok demiştim. Sizinle bir gün Beykoz’a gidelim veya Ümraniye’ye saat 17.00’dan sonra oralarda hayat duruyor. Ataşehir’de ise insanlar işlerinden evlerine döndükten sonra hayat başlıyor. Hiç sinemaya gitmeyen bir insan, hiç tiyatroya gitmeyen vatandaşımız dahi on yıldır verdiğimiz hizmetle istediği zaman sosyalleşebiliyor. Ataşehir’de yapılan parklar kadar başka bir yerde park yapan bir belediye başkanı bulamazsınız. Özellikle yargılandığım Necmettin Erbakan Parkı’nı ele alalım. Orası özellikle yazın herkesin uğrak yeri. Ataşehir’in on yedi mahallesinde de rahatlıkla ulaşımın sağlanacağı sinema, tiyatro, festivaller, spor, çeşitli kurslar gibi Ataşehir’i bir kardeş kent haline getiren projelerimiz on yıldır aralıksız olarak hizmet veriyor. Başka hangi ilçede herkesin yararlanabileceği hizmeti veren bir belediye var? Türbanlısı da kurslarımıza gidiyor, başı açık olan da parklarımızda oturup başka mahallelerdeki insanlarla bir araya gelebiliyor.” Şeklinde konuştu.

ATAŞEHİR’İ BİR BÜTÜN YAPTIK. BURADA HERKES EŞİT…

Farklı siyasi görüş ve kültüre sahip Ataşehirlileri kardeşçe bir arada yaşadığını kaydeden Battal İlgezdi; “Hep söylüyorum biz hiçbir şey yapmadıysak Ataşehir’i bir bütün yaptık. Burada herkes eşit… Burada hep beraber sohbet ediyoruz. Bizlerin de siyasi görüşleri farklı olabilir.  Ataşehir Belediyesi’nin yapmaya çalıştığı da bu. Farklı fikirleri ortak paydada buluşturmak… Benim ve arkadaşlarımın yıllardır kurduğu bu düzeni önümüzdeki seçimlerde de Ataşehir’i alarak yaşatmaya ve çoğaltmaya devam edeceğiz. Hepimiz Ataşehirliyiz, her şey Ataşehir için.” Dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
1347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ