logo

BATTAL İLGEZDİ ‘BİZİM PLAN YAPMA YETKİMİZ YOK’

İmar yetkisinin Büyükşehir’de olduğunu belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,  Büyükşehir’in izin ve onay vermediği hiçbir yerde plan yapamayacağını söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Bütçe görüşmeleri sırasında eleştirilere yanıt veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediyenin yatırım yapmadığı yönündeki eleştirileri doğru bulmadığını kısa bir geçmişi olan belediyenin, Ferhatpaşa’da yaptığı yatırımların ortada olduğunu kaydederek “Ferhatpaşa Mahallesi’ne çamurdan girilmiyordu.  Belediyenin ilk yılı bütçenin önemli bölümünü oraya yatırdık. Orada yaptığım bir parktan dolayı şu anda yargılanıyorum.  Hükümet sizde, Büyükşehir sizde , ne yaptınız? 250 metrekare park yaptınız. Elinizde bu imkanlar varken imar sorunlarını çözelim arkadaşlar. Ben şu anan kadar 7 bin 100 kişiye tapu verdim. Yeni Sahra ve İçerenköy’de imar planları çıktı. Plan için Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ediyorum. Ben Büyükşehir’deki Ak Partili ve CHP’li meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Diğer mahallelerindeki imar sorunlarını da çözmeye başladık. Bizim plan yapma iznimiz yok. Yetki İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın… Büyükşehir bana izin vermediği sürece bizim plan yapma şansımız yok. Günlerdir Yeni Çamlıca’daki mülkiyet sorunu tartışılıyor. Sanki orada bir sorun yoktu da sorunu ben çıkardım. Orayı on beş sene AK Parti yönetti. O zaman bu sorun neden halledilmedi. Bize burada itiraz edenler neden zamanında onlara seslerini yükseltmedi? Ben buradan yine söz veriyorum. Bana yetkiyi versinler ben bölgenin sorununu çözeceğim” dedi.

Ataşehir Belediye meclis, Belediye Bütçesini görüşüyor. BATTAL İLGEZDİ KONUŞUYORATAŞEHİR BELEDİYESİ 2018 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ ONAYLANDIhttps://www.itvhaber.com/atasehir-belediyesi-2018-yili-tahmini-butcesi-onaylandi.html#.Wd_cSwfLJww.twitter#AtaşehirBelediyeMeclisi #AtaşehirBelediyesi #2018MaliYılı #TahminiBütçe #AkParti #Şerh #RedOyu #AtaşehirBelediyesiBütçesi #550Milyon #CHP #Bütçe #itvhaber

Recep Kenan paylaştı: 12 Ekim 2017 Perşembe

“Büyükşehir Ataşehir’e ne yapmış ?” diye soran, Sancaktepe ve Çekmeköy’e Büyükşehir’in yaptığı yatırımlara dikkat çeken Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Hal arazisinin İBB tarafından 3 emsalle imara açıldığını ve satışa çıkarıldığını, kendilerini itiraz ederek planı iptal ettirmeleri sonrasında halka açık hale geldiğini kaydeder; “Ataşehir’de nereyi imara açtım? Büyükşehir’in onay vermediği hiçbir yerde bizim plan yetkimiz yok” diye konuştu.

Golf sahasıyla ilgili gelen eleştirilere Ataşehir’de fark yaratacak Ataşehir’i öne çıkaracak yatırımlar yapmak istediklerini, yapılacak alandan tüm Ataşehirlilerin faydalanacağını kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye arazilerini imara açtığı yönünde iddiaların doğru olmadığını, kendilerini eleştirenlerin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarına bakmaları gerektiğini vurgulayarak, “İstanbul’da toplanma merkezi kalmadı. Hepsini büyükşehir imara açtı. Ben kimseye böyle bir ayrıcalık yapmadım. Ne yaptıysam halk için yaptım. Orada masrafsız park yapıldı. Vatandaş yürüyüş yapıyor. Kötü mü oldu?”diye sordu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1271 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

BATTAL İLGEZDİ ‘BİZİM PLAN YAPMA YETKİMİZ YOK’” için 2 Yorum

  1. recep : diyor ki:

    BATTAL İLGEZDİ ‘BİZİM PLAN YAPMA YETKİMİZ YOK’
    https://www.itvhaber.com/battal-ilgezdi-bizim-plan-yapma-yetkimiz-yok.html#.WeDC_Be4ehA.twitter
    #İmarYetkisi #Büyükşehir #Ataşehir #BelediyeBaşkanı #Battalİlgezdi #BüyükşehirinOnayı #Ferhatpaşa #İmarPlanı #BütçeGörüşmesi #itvhaber

  2. Zeynep : diyor ki:

    Desenize bu seçimde de ak parti oy alamayacak. Planlama dakiler de istifa etsin. Bir işe yaramıyorlar