logo

BATTAL İLGEZDİ ‘CUMHURİYETİN TEMELİ SİVAS’TA ATILDI’

BATTAL İLGEZDİ ‘CUMHURİYETİN TEMELİ SİVAS’TA ATILDI’

İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) Ataşehir’de Eğitime Destek Gecesi düzenledi. Gecede konuşan Battal İlgezdi Cumhuriyetin temelinin Sivas’ta atıldığını hatırlattı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Sivas İmranlı İlçesi derneklerinin bağlı olduğu İmranlı Dernekleri Federasyonu öncülüğünde Ataşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen Ataşehir’de Eğitime Destek Gecesi’nde İmranlılar başta olmak üzere Sivaslılar bir araya geldi.

İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) tarafından düzenlenen Eğitime Destek Gecesinde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, STK’lara yardımcı olmanın görevleri olduğunu, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasını seçim değil, anayasal rejim değişikliği olduğunu iddia ederek; Cumhuriyetin temelinin Mustafa Kemal ve arkadaşları tarafından Sivas’ta atıldığının altını çizdi.

SİMDEF EĞİTİME DESTEK GECESİ GÖRÜNTÜLERİ, 1 TIKLAYINIZ

SİMDEF EĞİTİME DESTEK GECESİ GÖRÜNTÜLERİ, 2 TIKLAYINIZ

CUMHURİYETİMİZİN BAZI DEĞERLERİNİ YİTİRİYORUZ

Ülkenin ortak sahiplerinden olmaktan onur duyduklarını kaydederek konuşmasına başlayan Sivas İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) Başkanı Süleyman Arıkkan, sahiplerinden olduğu ülkede ortak görevleri de olduğunun bilincinde olduklarının altını çizerek; “Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bu yan eğittim seferliğine rağmen bazı değerlerimizi yitiriyoruz” ifadeleri ile eğitimdeki geriye gidişi dur demek amacı ile ve İmranlı gençlerinin eğitim olanaklarını geliştirerek burs imkanı sağlamak amacı ile Eğitime Destek Gecesi düzenlediklerinin altını çizdi.

Çalışmalarına katkı verenlere teşekkür eden Sivas İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) Başkanı Süleyman Arıkkan, katkı ve desteklerinden dolayı Ataşehir Belediyesi ve Başkan Battal İlgezdi’ye teşekkür etti.

SİMDEF; BATTAL İLGEZDİ KONUŞMASI VİDEO, TIKLAYINIZ

STK’LARA YARDIMCI OLMAK GÖREV

Ataşehir’de ve İstanbul’da STK’lara yardımcı olmak, birlikte organizasyonlar yapmayı görev olarak gördüklerini kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, kurulduğu günden bu yana başkan olduğunu öğrendiği Sivas İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) Başkanı Süleyman Arıkkan ve yönetim kurulu üyelerini kutlayarak; “Çok güzel bir gece. Sayın Başkan bu işleri çok iyi beceriyor. Ataşehir Belediye Başkanı olarak silerin yanındayız, olmaya devam edeceğiz” dedi.

16 NİSAN’DAKİ SEÇİMİ DEĞİL; ANAYASAL REJİM DEĞİŞİKLİĞİ

Referandum sürecine de değinen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, referandumun seçim olmadığı, iddiaların aksine rejim değişikliği olduğunu ifade ederek; “Bildiğiniz gibi Nisan ayının 16’sında referandum var. Bu bir Cumhurbaşkanlığı, milletvekili, belediye başkanlığı seçimi değil; Anayasal rejim değişikliğidir. Sandığa giderek evet verenin de hayır verenin de başımızın üstünde yeri var. Hepsi bu ülkenin vatandaşı… Hiç kimsenin hayır veriyor diye terörist suçlamasına asla fırsat vermemeliyiz. Ben belediye başkanı olarak “hayır” diyorum. Ben bu ülkenin teröristi miyim ?” diye sordu.

CUMHURİYETİN TEMELİNİN SİVAS’TA ATILDI

Sivas’ın ayrı bir özelliği olduğuna işaret eden Başkan Battal İlgezdi, Cumhuriyetin temelinin Sivas’ta atıldığının altını çizdiği konuşmasında “Mustafa Kemal ve arkadaşları Cumhuriyetin temelini Sivas’ta attı. Eğer ben belediye başkanıysam, bu hanımefendiler, arkadaşlarımız buradaysa Mustafa Kemal ve arkadaşları sayesindedir. Ayın 16’sında oylanacak değişiklik Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin var olma veya yok olma anlayışıdır. Hangi mezhepten, görüşten, siyasi anlayıştan vatandaşımız olursa olsun, hepsi bizim vatandaşımız.  Hiçbir siyasetçinin bu ülkede, ‘yüzde 50’si benim, yüzde 50’si başkasının’ diyerekten ayrıştırmaya hakkı yok” dedi.

Konuşmasını tamamlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Sivas İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) yönetimi tarafından İmranlı’da yapılacak festivale davet edildi.

Tokluca köyünden Zekiye Hanım tarafında yapılan Atatürk tablosu hediye edilen Başkan İlgezdi ve ekibine teşekkür edilerek, desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

YÜKSEK OKUL BİNASININ TEMELİ 20 MAYIS’TA ATILACAK

İmranlı Dernekleri Federasyonu (SİMDEF) yönetimi tarafından düzenlenen Eğitime deste Gecesi’nde konuşan İmranlı Sanayici Ve İş Adamları Derneği (İMSİYAD) Başkanı Celal Koç, İmranlı’ya hizmet görevi verildiğinin altını çizerek, İmranlı’da yüksek okul binası projesi çalışmalarının bittiğini, binanın temelinin 20 Mayıs’ta atılacağını duyurdu.

GÜCÜMÜZÜN BİTTİ YERDE BAŞKA KURUMLARA GİDECEĞİZ

Ataşehir Belediyesi ve Başkan Battal İlgezdi’nin diğer derneklere olduğu gibi ve özellikle de İmranlı ve Zara derneklerine desteğini verdiğini kaydeden CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, İmranlı ve Zaralıları başta olmak üzere Sivaslıların da bölgelerinde üzerine düşeni yapmaları gerektiğinin altını çizerek; “Biz işadamlarımız ve kendi gücümüzle bazı şeyleri yapacak güçteyiz. Gücümüzün bitti yerde başka kurumlara gideceğiz. Bunu başaracak erdemde insanlarımız ve güçlü derneklerimiz var” dedi.

Gecede geliri eğitime destek yararına kullanılmak üzere ihaleye çıkarılan tablo 10 bin TL’ye alıcı buldu.

Ataşehir Silence İstanbul Hotel’de gerçekleştirilen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ile birlikte; CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP PM Üyesi Turan Hançertli, CHP 24. Dönem İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özatsa, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Abdullah Der, İlhami Yılmaz ve Sadık Kayhan, Ataşehir, Maltepe ve Kartal’ın da aralarında olduğu belediye meclis üyeleri ile ilçe yönetim kurulu üyelerinin aralarında olduğu siyasi parti temsilcileri, Sivas ili ve İmranlı ilçesi başta olmak üzere, dernek, birlik, federasyon, vakıf ve STK başkan ve temsilcileri ile İmaranlılar, Sivaslılar ve davetliler katıldı.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ