logo

Battal İlgezdi, ‘İçerenköy İmar Planları Yeniden Yapılacak’

Battal İlgezdi, ‘İçerenköy İmar Planları Yeniden Yapılacak’

Başkan Battal İlgezdi yargı tarafından iptal edilen İçerenköy ve Küçükbakkalköy imar planlarının İBB ve Ataşehir Belediyesi tarafından yerinde ve kısa sürede yapılacağını söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İçerenköy ve Küçükbakkalköy imar planlarının yargı tarafından iptal edildiğini doğrulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, sağlıksız olduğunu söylediği planın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden yapılacağını ve daha sonra da 1/1000 ölçek planın Ataşehir Belediyesi tarafından yeniden yapılacağını kaydetti.

Planın masa başında yapılmasının doğru olmadığını ifade eden Battal İlgezdi, Beüyükşehir ile birlikte çalışmalara başlayan Ataşehir Belediyesi ekiplerinin imar planlarını yerinde yapacaklarını, yapılacak planın bölgeye ve bölgede yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte bir plan olacağını kaydetti.

Yapılan çalışmalar ile ilgili Recep Kenan aracılığıyla www.itvhaber.com ’a bilgi veren Başkan İlgezdi, “Yapılan planlar sağlıklı değil. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Sayın Ekrem İmamoğlu ile konuştuk, bunları masaya yatırdık. Detaylı konuştuk. Kısmet olursa çok yakın zamanda bu planlar meclis gündemine girecektir. Hem de daha sağlıklı şekilde, bölgenin ihtiyacına göre yani o bölgede ihtiyaç ne varsa ona göre bir plan yapılacaktır. Yani keyfi olaraktan Büyükşehir’de oturup Ataşehir’in planını yapmayacağız. Plan Ataşehir’de yapılacak. Ataşehirlilerin ihtiyaçlarına göre yapılacak. İçerenköy ve Küçükbakkalköylülerin ihtiyaçlarına göre yapılacak. Yeni plan Büyükşehir’de yapılıp geldiğinde, bizde 1/binlik planı yapıp en kısa zamanda teslim edeceğiz. O konuda hiç sıkıntı yok. Biz gerekli görüşmeleri ve çalışmaları yapıyoruz.” Diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ