logo

Battal İlgezdi Pazarda Esnafı Ve Vatandaşı Dinledi

Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Yeri’nde alışveriş yapan CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, ekonomik krizin vurduğu pazara esnafı ve vatandaşı dinledi.

Dalga dalga büyüyen ekonomik krize Ataşehir Belediye Başkanı ve CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, meclisten seslenerek tepki verenlerden daha farklı bir eyleme imza atarak krizin en çok vurduğu pazara inip esnafın ve vatandaşı dinledi.

Sebze ve meyve fiyatlarının sürekli yükselişe geçmesi ve alım gücünün yok denecek kadar az olması Ataşehir’in Kurucu Başkanı Battal İlgezdi’yi harekete geçirdi.

Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Yeri’ne giden İlgezdi’yi büyük bir coşkuyla karşılayan Ataşehirliler ve pazar esnafı, sorunlarını bir bir İlgezdi’ye anlattılar.

 “YIL OLMUŞ 2019 SAATLERCE SIRA BEKLEYEREK SEBZE ALINIYOR ÜLKEMİZDE”

İktidar partisinin aracıları çıkararak belirli alanlarda, sınırlı miktarda halka sebze ve meyve satışı yapma projesini eleştiren esnaflar “Devletimiz zararına satıyor, o fiyatlara sebze ve meyvenin satılması mümkün değil. Ne zamana kadar satacak merak ediyoruz?” diyerek isyan ettiler. Pazarcılar  kilo ile alınan sebze ve meyvelerin mazide kaldığını söyleyerek;  “Bıçak kemiğe dayandı, artık dayanacak gücümüz kalmadı.” Dediler.

İlgezdi’nin sokaklarda olmasına alışkın olan Ataşehirliler, Battal İlgezdi’ye yine Belediye Başkan adaylarının kendisi olduğunu ifade ederek; “Martın sonu bahar başkanım” tezahüratlarıyla semt pazarını hareketlendirdiler.

 “BU SEÇİMLER VATANDAŞIN KEMİĞE DAYANAN BIÇAĞINDAN KURTULMA ZAMANI OLACAK”

Seçim çalışmalarının dışında da on yıldır sürekli halkıyla bir arada olan İlgezdi, kendi alışverişini de yaptığı Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Yeri’nde esnafa ve vatandaşlara şu açıklamaları yaptı: “Her şey çok yakında düzelecek. Bu böyle gitmez, gidemez. Yıllar önce yaşanan tüp kuyruklarıyla dalga geçiyorlardı. Yıl olmuş 2019 saatlerce sıra bekleyerek sebze alınıyor ülkemizde. Yazıktır vatandaşımıza, üretim yapmaya çalışan çiftçimize, evine yiyecek götürmeye çalışan halkımıza. Bunun çözümü belediye çalışanlarıyla iki aylığına sebze satışı yaparak, belediye bütçesinden arabanın benzinini karşılayarak olmaz. Bu seçimler vatandaşın kemiğe dayanan bıçağından kurtulma zamanı olacak. Ataşehir’de her anlayışta ve ekonomik güçte yaşayan insan var. Ama insanın yiyecek ekmeğini eve götürememesi hepimizin sorunu. Vatandaşımıza inanıyorum. Halkımız yaşatılan bu ekonomik sorunun, işsizliğin, üretimsizliğin ülkemizi getirdiği sona, bir nokta koyacak. İşte o nokta 31 Mart günü konacak.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
901 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ