logo

Battal İlgezdi’nin Olduğu Kılıçdaroğlu Listesi PM’den Geçti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP MYK ve PM toplantılarında görüşülen CHP’nin Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi’nin de olduğu liste PM’den geçti.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında önce CHP MYK toplandı. Adayların oylandığı CHP MYK’dan Kılıçdaroğlu listesini büyük ölçüde geçirdi. CHP MYK tarafından kabul edilen liste Parti Meclisinde oylanıyor. Oylamada adayların önemli bir kısmı kabul edildi.

Bu gün Saat 10.00’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında “yerel seçim” gündemiyle toplan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), 31 Mart 2019 Yerel Seçim adaylarını içerek CHP Lider Kılıçdaroğlu’nun listesini görüştü.

Adayların listesini 10.00’da toplanan MYK’sına sunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ismini önerdiği önerildi. önerinin MYK ve Parti Meclisi tarafından kabul edilmesi halinde Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir adaylığı kesinleşmiş olacak.

PM Toplantısında oylanacak MYK’da görüşülerek son şekli verilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aday listesi teklifi Parti Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda kesinleşerek kamuyu ile paylaşılacak.

Edinilen bilgiye göre, MYK’da görüşülerek son şekli verilen ve Parti Meclisine sunulan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu listesinde yer alan bazı aday isimleri:

Adalar : Erdem Gül

Ataşehir : Batta İlgezdi

Bahçelievler : Mehmet Ali Özkan

Bakırköy: Bülent Kerimoğlu

Başakşehir: Abdülhadi Akbayrak

Bayrampaşa : Remzi Akbayram

Beşiktaş : Rıza Akpolat

Büyükçekmece : Hasan Akgün

Çatalca : Cem Kara

Çekmeköy : Seyfettin Yıldırım

Esenyurt : Kemal Deniz Bozkurt

Fatih : Soner Özimer

Gaziosmanpaşa : Erkan Kaya

Güngören : İsmet Yaşar

Kadıköy : Şerdil Dara Odabaşı

Kartal : Gökhan Yüksel

Pendik : Mehmet Salih Usta

Sancaktepe : Özgen Nama

Silivri : Özcan Işıklar

Sultanbeyli: Ayhan Koç

Sultangazi : Halil Bozkurt

Şile : Ali Secaattin Güney

Şişli: Fidan Aslan Eroğlu

Tuzla : Salim Gürsoy

Ümraniye: Caafer Aktürk

Üsküdar : Ahmet Kılıç

Zeytinburnu: Adil Emecan

Eyüpsultan : Emel Bilenoğlu

Sarıyer : Şükrü Genç

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1743 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ