logo

28 Aralık 2019

Birlik, Beraberlik ÇANDEF ve Çankırılıya Güç Katacaktır!


Recep Kenan
recepkenan@hotmail.com

Şubat 2020’de yapılması planlanan Çankırı Dernekler Federasyonu seçimli olağan genel kurulunda Genel Başkan adaylığı ile ilgili Mustafa Anaçal’dan önemli açıklama geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) 2020 yılı ilk çeyreği içinde seçimli olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Öyle görülüyor ki; uzlaşma sürerse, ÇANDEF 2020 Olağan Genel Kurulu tek aday ve liste ile birlik ve beraberlikle gerçekleşecek.

ZEYNETTİN AYDIN GÜÇLÜ ADAY

2020 yılı İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) olağan genel kurulunda şu ana kadar adaylıkları konuşulan iki isim oldu. Henüz resmi olmayan açıklamalarda öne çıkan ilk isim Halen İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı olarak görev yapan Zeynettin Aydın.

MUSTAFA ANAÇAL, ÇANDEF ADAYLIĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Bununla birlikte ÇANDEF Olağan Kongresinde Genel Başkanlığı adaylığında adı geçen bir başka isim de Ilgaz Dernekler Birliği Başkan Mustafa Anaçal olmuştu.

Altını çizdiğimiz gibi henüz kulis bilgisi olan, arka planda çalışmaların sürdüğünü bildiğimiz ÇANDEF Genel Başkan adaylığı ile ilgili bir açıklama yapan Ilgaz Dernekler Birliği Başkan Mustafa Anaçal, aday olma yönündeki tavsiyeler ile ilgili olarak yaptığı istişareler sonucunda, sivil toplum camiamızda bölünmeler olmaması amacıyla bu dönem aday olmama kararı aldığını açıkladı.

Olağan Kongre gününe kadar sürpriz yaşanmaz ve yeni bir isim çıkmazsa, İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) 2020 seçimli olağan genel kurul Zeynettin Aydın’ın adaylığı ve tek lise ile yapılacak.

ÇANDEF, ÇANKIRI VE ÇANKIRILILAR ALTERNATİFSİZ KALMAYACAK

Adaylığını geri çeken açıklamayı yapan Ilgaz Dernekler Birliği Başkan Mustafa Anaçal, henüz açılamadan adaylık potansiyelinin ortaya çıkması İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF), Çankırı ve Çankırılıların alternatifsiz kalmayacağını, gerektiğinde birlik ve beraberlik için özveri yapılabileceğini kanıtladı.

Çalışmaları yakından takip eden bir Çankırılı olarak, seçimlerin verdiği rüzgarla güçlü bir etkinlik düzenleyen, Çankırı ve Çankırılılar adına etkili, ses getiren bir adaylık açıklaması çalışmasına imza atan İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zeynettin Aydın, seçim sonuçlarına bağlı olarak yaşanan sessiz dönem sonrasında Genel Kurul öncesi eski enerjisine yaklaşmış görünüyor.

Güven tazelemesi durumunda yeni dönemde beklenti, önceki dönemde düştüğü yanlıştan sıyrılarak, ÇANDEF’i siyasal çalışmalardan uzak tutmak. Her hangi bir siyasi parti arka yada ön bahçesi olduğu nalgısından kurtarmak olmalı. Çankırılıları ve Çankırı’yı temsil eden çatı derneği yöneticisi ve İstanbul’daki Çankırılıların temsilcisi İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zeynettin Aydın ve ekibi her siyasi görüşten Çankırılıyı kucaklayabilmelidir. Bütün Çankırıların örgütü olduğunu göstermelidir. Zeynettin Aydın ve ekibi yeni dönemde bunu başarabildiği oranda güçlenir ve büyür. Bu büyüme İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu üzerinden Çankırı’ya ve Çankırılıya enerji olarak yansır.

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Kurulu’nda siyasi hesapların değil de beklenen güçlü yönetimin oluşması yönünde tercihlerin öne çıkmasını bekliyoruz.

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) 2020 seçimli olağan genel kurulunda adaylıkta adı geçen Ilgaz Dernekler Birliği Başkan Mustafa Anaçal tarafından yapılan ÇANDEF adaylığı ile ilgili açıklaması:

“Değerli Hemşehrilerim;

Şubat 2020’de yapılması planlanan Çankırı Dernekler Federasyonu seçimli olağan genel kurulunda Genel Başkan adayı olmam yönündeki hemşehrilerimizin sunduğu tavsiyeler ile ilgili olarak yapmış olduğumuz istişareler sonucunda, sivil toplum camiamızda bölünmeler olmaması amacıyla bu dönem aday olmayarak mevcut görevimiz olan Ilgaz Dernekler Birliğimiz çalışmalarına tüm hızımızla devam edeceğimizi hemşehrilerimizin bilgilerine sunarım.

En başta şahsımı bu göreve layık gören, bu süreçte desteklerini esirgemeyen kıymetli başkanlarımıza, tecrübelerini ve tavsiyelerini paylaşan tüm dostlarımıza en içten dileklerimle teşekkür ederim.

Bu kararımızın memleketimiz ve hemşehrilerimiz adına hayırlı olmasını diler, yeni seçilecek başkan ve yönetim kuruluna şimdiden başarılar dilerim.

Saygılarımla

ILGAZ DERNEKLER BİRLİĞİ

BAŞKANI

Mustafa Anacal”

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kızı Özlem Özdemir’in kaleminden: Prof.Dr. Coşkun Özdemir

  28 Haziran 2020 Köşe Yazıları

  Özlem Özdemir : ''Yaşadığımız bu zor zamanlarda, çok insan bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu anladım. Çocukluğunuzda size normal görünen şey yetişkin olduğunuzda büyük bir nimet gibi görünür!'' diyor. Babamdan önemli dersler!Yıllar öncesinden dersler bugün benim için çok şey ifade ediyor! Dünyanın En iyi Babalarına! Babamın kızı olduğum için hep şanslı hissettim. Babam şimdi 91 yaşında. Dünya görüşü, enerji seviyesi, ülkesi ve hastaları için ölümsüz tutkusu ve insanlığı ile her zaman olağanüstü bir insan. ...
 • Okuyunca ağlamayın…

  27 Haziran 2020 Köşe Yazıları

  Evet koronaya herkes gibi ben de çok gıcığım. Pek çok planladığım sanatsal etkinliklerimi yapamadım. Davet edildiğim çalıştaylara gidemedim, iptal oldu. Özellikle görmeyi çok istediğim sevgili Aynur Kaplan'ın düzenlediği Bulgaristan ve Arif Albayrak hocamın düzenlediği Kıbrıs çalıştayının iptaline içim yandı... Yine de güzel şeylere de sebep oldu bu mendebur hastalık. Çankırı'da Millî Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği korona konulu öykü yarışmasında Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdiresi sevgili Mehtap Meydaneri'nin ve Ali Meyda...
 • ‘Tamamlayıcı Emeklilik’ Düzenlemesi Neler Getiriyor?

  16 Haziran 2020 Köşe Yazıları

  “Tamamlayıcı Emeklilik”  adıyla kıdem tazminatlarında işçi aleyhine düzenleme, çalışanların bu güne kadar yapılan kesintilerde yaşananların tekrarı kaygısını gündeme taşıyor. Recep Kenan/itvhaber.com Hükumet kıdem tazminatı ile ilgili düzenleme çalışması başlattı. Daha doğrusu, son zamanlarda hep konuşulan kıdem tazminatı düzenleme çalışmasının yeniden gündeme getirdi.      **          ***         ** Hükümet, kıdem tazmi...
 • OKU BE KARDEŞİM, OKU!

  14 Haziran 2020 Köşe Yazıları

   Defalarca yazdım, okumuyoruz diye. Hatta her platformda, her ortamda çeşitli yazarçizerler tarafından da sürekli irdeleniyor, okumuyoruz diye.      Okumuyoruz, okumadığımız için anlamıyoruz, anlamadığımız için bir fikrimiz olmuyor. Sonrası malum uyanık çevrelerce kullanılıp, koyun gibi güdülüp gidiyoruz. Çünkü bir fikrimiz olmuyor. Fikrimiz olmadığı için de herhangi bir konuda bir açıklama yapamıyoruz. Fikri olmayan doğaldır ki olumlu ya da olumsuz herhangi bir fikri olana tabi oluyor. Sonra da kalkıyor şikâye...