logo

28 Aralık 2019

Birlik, Beraberlik ÇANDEF ve Çankırılıya Güç Katacaktır!


Recep Kenan
recepkenan@hotmail.com

Şubat 2020’de yapılması planlanan Çankırı Dernekler Federasyonu seçimli olağan genel kurulunda Genel Başkan adaylığı ile ilgili Mustafa Anaçal’dan önemli açıklama geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) 2020 yılı ilk çeyreği içinde seçimli olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Öyle görülüyor ki; uzlaşma sürerse, ÇANDEF 2020 Olağan Genel Kurulu tek aday ve liste ile birlik ve beraberlikle gerçekleşecek.

ZEYNETTİN AYDIN GÜÇLÜ ADAY

2020 yılı İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) olağan genel kurulunda şu ana kadar adaylıkları konuşulan iki isim oldu. Henüz resmi olmayan açıklamalarda öne çıkan ilk isim Halen İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı olarak görev yapan Zeynettin Aydın.

MUSTAFA ANAÇAL, ÇANDEF ADAYLIĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Bununla birlikte ÇANDEF Olağan Kongresinde Genel Başkanlığı adaylığında adı geçen bir başka isim de Ilgaz Dernekler Birliği Başkan Mustafa Anaçal olmuştu.

Altını çizdiğimiz gibi henüz kulis bilgisi olan, arka planda çalışmaların sürdüğünü bildiğimiz ÇANDEF Genel Başkan adaylığı ile ilgili bir açıklama yapan Ilgaz Dernekler Birliği Başkan Mustafa Anaçal, aday olma yönündeki tavsiyeler ile ilgili olarak yaptığı istişareler sonucunda, sivil toplum camiamızda bölünmeler olmaması amacıyla bu dönem aday olmama kararı aldığını açıkladı.

Olağan Kongre gününe kadar sürpriz yaşanmaz ve yeni bir isim çıkmazsa, İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) 2020 seçimli olağan genel kurul Zeynettin Aydın’ın adaylığı ve tek lise ile yapılacak.

ÇANDEF, ÇANKIRI VE ÇANKIRILILAR ALTERNATİFSİZ KALMAYACAK

Adaylığını geri çeken açıklamayı yapan Ilgaz Dernekler Birliği Başkan Mustafa Anaçal, henüz açılamadan adaylık potansiyelinin ortaya çıkması İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF), Çankırı ve Çankırılıların alternatifsiz kalmayacağını, gerektiğinde birlik ve beraberlik için özveri yapılabileceğini kanıtladı.

Çalışmaları yakından takip eden bir Çankırılı olarak, seçimlerin verdiği rüzgarla güçlü bir etkinlik düzenleyen, Çankırı ve Çankırılılar adına etkili, ses getiren bir adaylık açıklaması çalışmasına imza atan İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zeynettin Aydın, seçim sonuçlarına bağlı olarak yaşanan sessiz dönem sonrasında Genel Kurul öncesi eski enerjisine yaklaşmış görünüyor.

Güven tazelemesi durumunda yeni dönemde beklenti, önceki dönemde düştüğü yanlıştan sıyrılarak, ÇANDEF’i siyasal çalışmalardan uzak tutmak. Her hangi bir siyasi parti arka yada ön bahçesi olduğu nalgısından kurtarmak olmalı. Çankırılıları ve Çankırı’yı temsil eden çatı derneği yöneticisi ve İstanbul’daki Çankırılıların temsilcisi İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zeynettin Aydın ve ekibi her siyasi görüşten Çankırılıyı kucaklayabilmelidir. Bütün Çankırıların örgütü olduğunu göstermelidir. Zeynettin Aydın ve ekibi yeni dönemde bunu başarabildiği oranda güçlenir ve büyür. Bu büyüme İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu üzerinden Çankırı’ya ve Çankırılıya enerji olarak yansır.

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Kurulu’nda siyasi hesapların değil de beklenen güçlü yönetimin oluşması yönünde tercihlerin öne çıkmasını bekliyoruz.

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) 2020 seçimli olağan genel kurulunda adaylıkta adı geçen Ilgaz Dernekler Birliği Başkan Mustafa Anaçal tarafından yapılan ÇANDEF adaylığı ile ilgili açıklaması:

“Değerli Hemşehrilerim;

Şubat 2020’de yapılması planlanan Çankırı Dernekler Federasyonu seçimli olağan genel kurulunda Genel Başkan adayı olmam yönündeki hemşehrilerimizin sunduğu tavsiyeler ile ilgili olarak yapmış olduğumuz istişareler sonucunda, sivil toplum camiamızda bölünmeler olmaması amacıyla bu dönem aday olmayarak mevcut görevimiz olan Ilgaz Dernekler Birliğimiz çalışmalarına tüm hızımızla devam edeceğimizi hemşehrilerimizin bilgilerine sunarım.

En başta şahsımı bu göreve layık gören, bu süreçte desteklerini esirgemeyen kıymetli başkanlarımıza, tecrübelerini ve tavsiyelerini paylaşan tüm dostlarımıza en içten dileklerimle teşekkür ederim.

Bu kararımızın memleketimiz ve hemşehrilerimiz adına hayırlı olmasını diler, yeni seçilecek başkan ve yönetim kuruluna şimdiden başarılar dilerim.

Saygılarımla

ILGAZ DERNEKLER BİRLİĞİ

BAŞKANI

Mustafa Anacal”

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
380 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çocukların Rasim amcası…

  21 Ocak 2020 Köşe Yazıları

  Aslında onu hiç görmedim, tanımadım. Kimdir, nasıl biridir, nasıl tanınırdı... Yaşıtmıydık, yoksa benden küçük mü, yoksa büyük mü hiç bilmem... Öyle olduğu halde peki neden içim yandı ölüm haberini duyunca!.. Anlatayım... Önce resim atölyemde kursiyer arkadaşlarımla iletişimde olduğum watshap grubunda Anna ve Alena'nın mesajı ile bilgim oldu. Diyorlardı ki: "Hocam bizim okulumuzda çok değerli bir insan vefat etti. Tüm öğretmenler cenazeye gidecekler. Onun için hiç kimse çocuklarını okula göndermeyecek. Yarın gelemeyeceği...
 • HOME OFFICE ÇOCUKLARI

  20 Ocak 2020 Köşe Yazıları

  Home Office, Türkçe karşılığı; ev iş yeri, evden çalışma ya da evi ofis olarak kullanma vb. anlamlar. Günümüzün moda terimi veya yeni iş ortamı anlayışı gibi algılanmaktadır. Genellikle işsiz kalanların, işinden olanların, iş yerini kapatanların, iflas edenlerin, işyeri kirası vermek istemeyenlerin, devletten vergi kaçıranların, karanlık işler yapanların vs. iş çevrelerinin başvurdukları yol ve yöntemlerden biridir. Çevremizde o kadar Home Office çalışan, insan var ki sormayın gitsin. Bunun cinsiyeti de yok. Kadın, erkek, genç, yaşlı, çoluk...
 • Yeni yıl sürprizi!..

  10 Ocak 2020 Köşe Yazıları

  Sürpriiizzz... Haydi gene iyiyim. Yılın son sürprizi az önce bir telefonla geldi... Arayan bilmediğim bir İstanbul numarası. Genelde tahmin ediyorum böyle olunca... Ya bir reklam oluyor, ya da klimanızı temizleyelim, kalorifer peteğinizi yıkayalım falan diyorlar. Ya da internet, Dijitürk vs... Hepsinin gözü cebimdeki üç kuruş emekli maaşımda. Gına geldi artık, ama yapacak bir şey de yok. Arayan genelde ekmek parası derdinde günahsız bir çalışan olunca kırmamaya özen gösteriyorum. "Klimam yok","Kalorifer değil, soba yakıyorum" falan di...
 • Birlik, Beraberlik ÇANDEF ve Çankırılıya Güç Katacaktır!

  28 Aralık 2019 Köşe Yazıları

  Şubat 2020'de yapılması planlanan Çankırı Dernekler Federasyonu seçimli olağan genel kurulunda Genel Başkan adaylığı ile ilgili Mustafa Anaçal’dan önemli açıklama geldi. Recep Kenan/itvhaber.com İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) 2020 yılı ilk çeyreği içinde seçimli olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Öyle görülüyor ki; uzlaşma sürerse, ÇANDEF 2020 Olağan Genel Kurulu tek aday ve liste ile birlik ve beraberlikle gerçekleşecek. ZEYNETTİN AYDIN GÜÇLÜ ADAY 2020 yılı İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) olağ...