logo

Bitlis İlinde Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu Başladı

Bitlis İlinde Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu Başladı

İçişleri Bakanlığı, Bölücü Terör Örgütlerini ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede teröristleri etkisiz hale getirmek için “ Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu” başlattı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İçişleri Bakanlığı, Bölücü Terör Örgütlerine yönelik Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca “Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu” başlatıldığını duyurdu.

“Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu”  ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, “Bölücü Terör Örgütlerini tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca “Yıldırım-16 Sehi Ormanları” Operasyonu başlatılmıştır.” İfadelerine yer verdi.

“Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu”nda; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat JÖH, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 2.571 personel 153 operasyonel tim görev aldığı kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı, “Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu” ile ilgili yaptığı açıklamada, Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 148 terörist etkisiz hale getirilmiş, 77 işbirlikçi yakalanmış, 455 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.” Denildi.

Açıklama “Yıldırım Operasyonları, halkımızın desteği ile İnançlı, İnatçı ve Kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir. Kamuoyu gelişmelerden bilgilendirilecektir.” Şeklinde tamamlandı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ