logo

Bitlis’te Askeri Helikopter Düştü: 9 Şehit Var

Bitlis’te Askeri Helikopter Düştü: 9 Şehit Var

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere 13.55’te havalanan, 14.25’te irtibat kesilen Kara Kuvvetleri’ne ait Cougar tipi bir helikopterin Bitlis’te düştüğü açıklandı. 9 şehit var.

Recep Kenan/itvhaber.com

Milli Savunma bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Bitlis’te askeri helikopterin düştüğü 9 askeri personelin şehit olduğu, 4 personelin de yaralı olduğu bildirildi.

Kazada yaralı olarak kurtularak hastaneye sevk edilen 2 askeri personel tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

ASKERİ HELİKPOTER DÜŞTÜ: 9 ASKERİ PERSONEL ŞEHİT

Son dakika haberine göre, Bingöl’den 13.55’te kalkış yapan Cougar tipi bir helikopterden 14.25’te irtibat kesildi. Yapılan çalışmalar sonunda askeri helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetlerimize ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiş, helikopterdeki kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4’ünün yaralandığı belirlenmiştir.” İfadelerine yer verildi.

YARALI 2 ASKERİ PERSONEL ŞEHİT

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Hastaneye sevk edilen yaralı askerlerimizden 2’si maalesef yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.” denildi.

Bakanlık açıklamasında, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.” Paylaşımı yapıldı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanlığı askeri helikopter kazası ile ilgili yazılı açıklama da yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Yapılan Açıklama:

 Kaza Kırıma Uğrayan Helikopterdeki 9 Kahraman Silah Arkadaşımız Şehit Oldu, 4 Kahraman Silah Arkadaşımız Yaralandı

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir. 

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Hastaneye sevk edilen yaralı askerlerimizden 2’si maalesef yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ