logo

BKM’den Kredi Kartı İddialarına Açıklama Geldi

BKM’den Kredi Kartı İddialarına Açıklama Geldi

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), haberlere konu olan, Gürsel Tekin’in Meclis gündemine taşıdığı kredi kartı bilgilerinin çalındığı ve satılıyor olduğu iddialar ile ilgili açıklama yaptı.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’den yapılan açıklamada, “Türkiye’de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir. ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır.” ifadeleri yer aldı.

BKM Tarafından Yapılan Kredi Kartı Açıklaması:

Bankalararası Kart Merkezi’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Basına yansıyan, Türkiye’de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir.

Banka kartı ve kredi kartları kanun ve yönetmeliklerine göre ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm kart çıkaran kuruluşlar, güvenlik hizmetleri ve sahtekarlıkla mücadele eden çözümleriyle kart bilgilerini sıkı bir biçimde korumaya her daim özen göstermektedir. Bu kapsamda, zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır.

Tüm kullanıcılar kart güvenliğiyle ilgili her türlü güncel bilgiye www.bilgiguvende.com adresinden her zaman ulaşabilmektedir.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ