logo

Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe İstifa Etti

Erdoğan’ın istifa isteği üzerine, görevinin başında olduğu açıklamasına rağmen istifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın isteği üzerine görevinin başında olduğu açıklamasına rağmen istifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifasını açıkladı.

Bursa Merkez Yıldırım İlçesi’ne bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü’nün açılış töreni sonrasında    ‘Hep çalıştık’ diyerek istifasını açıklayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘İstismarla, yolsuzlukla, hırsızlıkla gündeme gelmedik. Partimle ters düşmeyeceğim, görevi bırakıyorum’ ifadelerine yer verdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe merkez Yıldırım ilçesine bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü’nün açılış töreninde konuştu. Recep Altepe açılış konuşmasından sonra ise istifasını duyurdu.

AK Parti’deki değişimin Bursa’yı kapsadığını öğrendiklerini belirten Altepe, MSP, RP, Fazilet Partisi ve AK Parti’den başka hiçbir siyasi çevreye bağlılığı olmadığını belirterek, “Partimizle ve liderimizle ters düşmeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız” dedi.

İstifa Eden Recep Altepe kimdir?

Recep Altepe, 1959 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1983 yılında kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işleri yaptı. Refah Partisi İl Yöneticiliği, İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı, Fazilet Partisi Genel Merkez Müfettişliği yaptı. 1994 yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyelikleri ile BUSKİ Genel Kurul Üyeliği’ne seçildi. Altepe, 1999 yılındaki seçimlerde tekrar seçilerek üst üste iki dönem bu görevleri yürütme imkanı buldu.

Bu görevler sırasında yurt içi ve yurt dışı gezilere, çalışmalara katıldı. Ayrıca Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisleri’nin; Bütçe ve Mali İşler, İmar ve Ulaşım Komisyonları’nda görev yaptı. Recep Altepe, 2004 Türkiye yerel seçimleri’nde Osmangazi Belediye Başkanlığına, 2009 ve 2014 Türkiye yerel seçimleri’nde ise AK Parti’den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara Belediyeler Birliği’nin de başkanı olan Altepe, evli ve üç çocuk babasıdır.

ALTEPE, ERDOĞAN’IN ASKER ARKADAŞI

Recep Altepe kamuoyunda “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asker arkadaşı” olarak tanınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Tuzla Yedek Subay Piyade Okulu’nda aynı dönemde askerlik yapmışlardı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
943 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe İstifa Etti” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe İstifa Etti
    https://www.itvhaber.com/bursa-belediye-baskani-recep-altepe-istifa-etti.html#.We38vy3EB-4.twitter
    #Bursa #BüyükşehirBelediyeBaşkanı #RecepAltepe #İstifaEtti #RecepAltepeİstifaEtti #İstifa #CumhurbaşkanıErdoğan #AkParti #itvhaber