logo

Büyük halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif Eserleriyle Ataşehir’de

Büyük halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif Eserleriyle Ataşehir’de

Halk ozanı ve unutulmaz türkülerin sahibi Aşık Mahzuni Şerif, ölüm yıl dönümünde Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği programla anıldı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Büyük halk ozanı ve unutulmaz türkülerin sahibi Aşık Mahzuni Şerif, ölümünün 22. yıl dönümünde Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlen konserde Ataşehir Kent Orkestrası tarafından eserleri seslendirilen ve ve Başkan Onursal Adıgüzel’in katıldığı konser programıyla anıldı.

Aşık Mahzuni Şerif Anma konseri Ataşehir Başkanı Onursal Adıgüzel ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

ÂŞIK MAHZUNİ ŞERİF UNUTULMAZ ESERLERİYLE ATAŞEHİR’DE

İnal Aydınoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programında Aşık Mahzuni Şerif’in kültürümüze kazandırdığı duygu yüklü türküleri Ataşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından seslendirildi.

Anadolu halk ozanı geleneğinin son temsilcilerinden Âşık Mahzuni Şerif, Anma konserinde, 17 Mayıs günü İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde Ataşehirlilerin yoğun katılımı, birlikte ve coşkuyla yad edildi.

MAHZUNİ ŞERİF’İN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ, HAKSIZLIĞA KARŞI ÇIKMASI

Konserin başındaki türküleri kaçırdığına üzüldüğünü kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, emeği geçenlere ve Ataşehir Kent Orkestrası üyelerine teşekkür etti ederek; “Mahsuni Şerif deyince aklımıza, bütün çalışmalarıyla haksızlığa karşı duran barışı ve kardeşliği önceleyen bir halk ozanı, Anadolu’nun; sevincini, hüznünü çok iyi yansıtan, ezgileriyle de Anadolu insanının kalbinde taht kurmuş gerçek halk sanatçısı bir halk ozanı… Aslında türküleri sadece yaşadığı günleri değil; bugününü ve yarını da anlatıyor. Bizim için çok büyük bir onur Ataşehir’de Mahzuni Şerif’in adını yaşatıyor olmak. Bunun için arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Mahzuni Şerif’in en önemli özelliği, haksızlığa karşı sessiz kalmaması, hep sesini yükseltmesi, haksızlık karşısında büyük bir cesaretle Anadolu insandaki cesur yüreği ortaya koyması çok değerli. Mahzuni Şerif’in eserlerini bize çok önemli bir yol gösterici olmasını istiyorum. Gelecek nesillere taşınıyor, ilham veriyor olması çok önemli.” Dedi.

TARİHE GEÇMİŞİ SANATÇILARI ANDIĞIMIZ GÜNLERE DAHA ÇOK DESTEK VERECEĞİZ

Türkiye’nin ve halkın değerlerin a yaşatılması adına yapılacak programları desteklemeye devam edeceklerini kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, konuşmasını, “Mahzuni Şerifleri, halk ozanlarını ve Türkiye’nin tarihine geçmişi sanatçıları andığımız ve adlarını yaşattığımız günler için arkadaşlarımıza her zaman daha çok destek vereceğiz kültür müdürlüğümüze de teşekkür ediyoruz.” İfadeleri ile tamamladı.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ