logo

Büyükşehir’i CHP’ye Verin Ataşehir’in İmarı 6 Ayda Çıksın

2009 yılında göreve geldiklerinde imar yetkisinin ilçe belediyelerinden alındığını söyleyen Abdullah Der, “İstanbul’u CHP’ye verin 9.5 yıldır çıkmayan Ataşehir’in imar planlarını 6 ayda çıkartalım” dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ak Parti ve İBB’in İmar planı ile ilgili girişimlerini seçim yatırımı olarak gördüğünü, Ataşehir’e imar verilmek istenmediğini iddia eden Ataşehir Belediye Bakan Yardımcısı Abdullah Der, 2 büyük arazinin imarının 15 günde çıktığın, Kurbağalı derenin istikametinin bile değiştirildiğini iddia etti.

ATAŞEHİR’İN İMAR PLANLARI 6 AYDA ÇIKAR

Abdullah Der, Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com okurlarına yaptığı duyuruda Ataşehirlilerin Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vererek Büyükşehir’in kendilerine geçmesi durumunda Ataşehir’in imar planlarının 6 ayda çıkarılacağını iddia etti.

5 BİN KİŞİYLE VATANDAŞIN HAKKI OLAN İMARI İSTEDİK

Aşık Veysel ve Mimar Sinan mahalleleri ile birlikte Ataşehir’in bütün mahallelerinin imarın çok önemli bir sorun olduğunu kaydeden Abdullah Der, Ataşehir’de siyaset yapan Ak Partililere de CHP’lilere sorulması gerektiğini kaydederek; “2009’da ilçe belediyelerinin yetkilerinin alınması sonrasında Ataşehir’in imarının çıkarılması için verdiğimiz sözle ilgili Ataşehirlilerle diyalog kurarak İmar Planı Yetkisi verilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önüne 5 bin kişiyle gittik. Vatandaşın hakkı olan İmarı istedik. Dedik ki; vatandaşın imarlarını verin. Vatandaş Anadolu’dan gelmiş bir arsa almış üzerine ev yapmış. Gecekondu olmasına rağmen 30, 40, 50 yıldır her türlü hakka sahip olmuş. Bunların imar haklarını verin de insanlar yerlerini yapsınlar rahat etsinler. Bunu söyledik mi? Sizler de şahit oldunuz. Büyükşehir’den bunu istediğimizi biliyorsunuz. Ama ne hikmetse, 9.5 yıl oldu henüz hiçbir mahallede bir metre yeri imara açmadılar. 1/5 binlik imar planlarını yapmadılar” dedi.

AK PARTİ VE İBB’İN İMAR PLANI SEÇİM YATIRIMI OLARAK GÖRÜYOR

Ak Parti ve İBB’in İmar planı ile ilgili girişimlerini seçim yatırımı olarak gördüğünü kaydeden Abdullah Der, “Şimdi seçim yaklaştı. Bu ay çıkacak, önümüzdeki ay çıkacak derken seçimlere 5 ay kaldı henüz daha imar çıkmış değil. Şimdi vatandaşın oyunu almak amacıyla seçi yatırımı yapıyorlar. Önümüzdeki dönemde çıkar mı, çıkmaz mı? O da belli değil… Vatandaş Büyükşehir’e gidiyor. Yetki bizde değil, ilçe belediyesinde diyorlar. Mahalle muhtarları, ileri gelenleri defalarca Büyükşehir’e gittiler. Büyükşehir bize gönderdi. Biz vatandaşa doğrusunu söylüyoruz. Yetki bizde değil Büyükşehir’in diyoruz” dedi.

Abdullah der

Recep Kenan paylaştı: 21 Ekim 2018 Pazar

YETKİNİN KENDİLERİNDE OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

En son YEDPA’da yapılan toplantıda Büyükşehir’in YEDPA Başkanı ve muhtarlara imar planı yapma yetkisinin ilçe belediyesinde olmadığını, yetkinin kendilerinde olduğunu, Ataşehir Belediyesi yetkilileri ile görüştüklerini, en kısa zamanda çözeceklerini söylediklerinin aktarıldığını belirten Abdullah Der, Büyükşehir yetkililerinin YEDPA Başkanı ve muhtarlara imar sorunun en kısa sürede çözeceklerini söylediklerini kaydederek; “Şimdi doğruyu buldular. Doğrusu da buydu zaten. Yekinin kendilerinde olduğunu söylediler. Birlikte çözeceklerini söylemişler. Ben buna inanıyor muyum? İnanmıyorum… Çözecekler mi? Çözmeyecekler. Seçim yatırımı yapıyorlar.

KURBAĞALI DERE KENARINDAKİ 2 BÜYÜK ARAZİNİN 15 GÜNDE PLANI ÇIKTI

Yenisahra’nın alt tarafında Kurbağalı Dere kenarında 2 işadamına ait büyük arazilerin 15 gün içerisinde Ataşehir Belediyesi’nin de haberi olmadan imara açıldığını, bunu uygulamanın da yetkinin kimde olduğu gösterdiğini kaydeden Abdullah Der, bölgedeki yeşil alanların da imara açıldığını iddia ederek; “Bölgedeki yeşil alanları tapulandırıyorlar, imara açıp; bir özel hastaneye satışını yapıyorlar” dedi.

KURBAĞALI DERE’NİN İSİTKAMETİ DE DEĞİŞTİRİLDİ

Kurbağalı Dere’nin isitkametinin de değiştirildiğini iddia eden Abdullah Der, “Yetmemiş gibi; bölgede derenin istikametini değiştiriyorlar. Bu Allah’a reva mı? Sen 13 tane mahallenin imarını bu güne kadar çözmeyeceksin. O araziyi imara açacaksın, kendilerine yakın bir hastane sahibine peşkeşi çekeceksin.” Diye sürdürdüğü açıklamasında; “Böyle bir anlayış olabilir mi? Bu hangi vicdana sığar?” sorularını da sordu.

İSTANBUL’DA CHP’NİN ADAYINA OY VERİN, 6 AYDA İMARI ÇÖZELİM!

Abdullah Der verdiği mesajda Ataşehirlilerin desteğini isteyerek, 6 ayda imar sorununu çözeceklerini kaydederk; “Ataşehir’de imar sorunu çözülmeyen mahallelerde yaşayan vatandaşlarıma sesleniyorum. Bunlar yalan söylüyorlar. Sizleri kandırıyorlar. Zaman geldi, artık her şey sizin elinizde. 5 ay sora önümüzde bir seçim vardı. Bu saatten sonra size imar verseler ne olur. Şu anda müteahhitler batıyor. Belki de yerleriniz elinizden gidecek. Bağlayıcı sözleşmeler yapılmış. Gelin İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayına oy verin. Bu güne kadar 9.5 yıldır imarı çıkmayan yerin 6 ayda imarı nasıl çıkıyor bakın bakalım. CHP halkın partisidir. Sizin partinizdir. Vatandaşın partisidir.” Diye konuştu

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1054 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ