logo

CAN DÜNDAR’A ADLİYDE SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ

can-dundar_silah_saldiriMİT TIR’larının durdurulması olayında gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer vermekten yargılan Can Dündar’a İstanbul Adliyesi önünde silahlı saldırı yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Can Dündar’a İstanbul Adliyesi önünde silahlı saldırı girişimi oldu. Saldırıda Dündar yaralanmazken saldırı sırasında yanında olan NTV Muhabiri Yağız Şenkal hafif şekilde yaralandı.

Can Dündar’a silahlı saldırıda bulunan 1976 doğumlu Murat Şahin gözaltına alındı. Can Dündar yara almadı ancak kurşunlar, saldırı anında Dündar’ın yanında olan NTV Muhabiri Yağız Şenkal’ın bacağını sıyırdı.

MİT TIR’larının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle yargılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde silahla ateş açıldı.

Can Dündar, MİT TIR’larının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle yargılandıkları davanın dördüncü duruşması için adliyede buluyordu.

Duruşmaya verilen arada dışarı çıkan, gazetecilerin bulunduğu alana geçen Dündar’a, bir kişi tarafından silahla ateş açıldı.

Silahlı saldırıda Dündar yara almazken, saldırı anında Dündar’ın yanında olan NTV Muhabiri Yağız Şenkal hafif yaralandı.

İstanbul Adliyesi önünde yaşanan olayda, CHP milletvekili Muharrem Erkek, saldırganın boşta kalan elini tutup boğazından yakalarken, Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar da kaçmasına engel olmak için saldırganı ceketinden tuttu. Yaklaşık 1 dakika saldırgan bu şekilde etkisiz hale getirilmeye çalışıldı. Daha sonra sivil polisler saldırgana müdahale etti.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
986 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

CAN DÜNDAR’A ADLİYDE SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    CAN DÜNDAR’A ADLİYDE SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=92138
    #MİT #TIR #GizliBilgi #Fotoğraf #CanDündar #İstanbulAdliyesi #SilahlıSaldırı #YağızŞenkal #itvhaber #Adliye #CanDündaraSilahlıSaldırı