logo

ÇANDEF Onursal Başkanı Zekeriya Açıkgöz Ak Parti’den Aday

Yerel yönetimlerde “İç Denetçi”lik ile birlikte 2 dönem ÇANDEF Genel Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Zekeriya Açıkgöz, Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Recep Kenan/itvhaber.com

ÇANDEF Onursal Başkanı Zekeriya Açıkgöz, İstanbul İl Başkanlığına yaptığı  Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı başvurusuna İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Yöneticileri ile Çankırı STK temsilcileri de katılarak desteklerini verdiler.

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yaptığı başvuru ile Ak Parti İstanbul 1’nci Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Zekeriya Açıkgöz geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Kurulu’nda 2 dönemdir yürüttüğü Genel Başkanlık görevini devretmişti. 2 dönem başarıyla ÇANDEF Genel Başkanlığı görevini sürdüren Zekeriya Açıkgöz, Genel Kurul’da delegelerce Onursal Genel Başkanlığı ile onurlandırılmıştı.

Zekeriya Açıkgöz, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’na başvuru yaparak Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğunu yaptığı şu açıklamayla duyurdu:

“Saygıdeğer Gönül Dostlarım:

Siyaset-Bürokrasi-İş Dünyası ve STK. Yöneticisi çok değerli büyüklerimiz ve dostlarımızla yaptığım istişareler neticesinde; 24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığına başvurumu yaptım.

Dua ve desteklerinizi bekliyor, bu tarihi seçimlerin Vatanımıza, Milletimize ve Tüm İslam alemine hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum.”

Zekeriya AÇIKGÖZ

AK PARTİ İstanbul 1’nci Bölge Milletvekili Aday Adayı

          ZEKERİYA AÇIKGÖZ KİMDİR?

Çankırı İli Ilgaz İlçesinde 1969’da doğan Zekeriya Açıkgöz, ilkokul ve ortaokul eğitimini Kartal’da, lise eğitimini ise Pendik İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin İşletme bölümünden mezun olan Açıkgöz, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Ana Bilimdalı Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı bölümünde dönem birincisi olarak tamamladı.

1992 yılında Sultanbeyli Belediyesi’nde memuriyet hayatına başlayan Zekeriya Açıkgöz, Personel ve eğitim müdürü, müfettiş ve özel kalem müdürü gibi çeşitli pozisyonlarda 14 yıl boyunca görev yaptı.

2006 yılının ağustos ayında İstanbul Valiliği – İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü kadrosuna atandıktan sonra 2007 yılında ise Kamu Mali Yönetimi İç Denetçisi kadrosuna atandı. 2014 yılında İstanbul Büyükşehir Başkanlığı bünyesinde iç denetçi kadrosuna atanan Zekeriya Açıkgöz, bu göreve devam etmektedir.

Memuriyet hayatının yanı sıra siyasi yaşama da her zaman ilgi duyan Zekeriya Açıkgöz, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler seçimleri için Sultanbeyli Belediye Başkanlığı’na Ak Parti’den aday adaylığını açıklamıştı. 2013 yılından bu yana 2 dönem Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanlığı görevini yürüten Zekeriya Açıkgöz, federasyonun onursal genel başkanıdır.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1705 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ