logo

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN MÜLTECİLERE YARDIM

cankiri-multeci-Sosyal belediyecilik anlayışıyla kent merkezinde birçok projeye imza atan Çankırı Belediyesi, Çankırı’da yaşayan mültecilere yardım eli uzattı. Belediyeden mültecilere yardım.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatı üzerine özveri ile çalışan belediye ekipleri tarafından toplam 63 mülteci aileye yardım yapıldı.

Ülkelerindeki zor şartlardan dolayı Çankırı’ya gelen Afganistan, Filistin ve Irak uyruklu mültecilere, Çankırı Belediyesi tarafından kış şartlarının olumsuzluklarını ortadan kaldırmak amacıyla ortopedik yatak verildi. Farklı mahalle ve farklı adreslerde yaşayan zor durumdaki mülteci ailelere 63 adet ortopedik yatak belediye ekipleri tarafından teslim edildi.

Çankırı’ya yerleşen mültecilere yardım eli uzatan ve onların ihtiyaçlarını gözeten Belediye Başkanı İrfan Dinç, zor şartlarda ülkelerinden çıkıp gelen mültecilerin her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi. Çankırı olarak mülteci kardeşlerine kucak açtıklarını belirten Dinç, dünyaya da birlik, beraberlik ve barış mesajları verdi.

cankiri_multeci-1

Etiketler: » » » » » » » »
Share
918 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN MÜLTECİLERE YARDIM” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN MÜLTECİLERE YARDIM |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=84242
  #SosyalBelediyecilik #ÇankırıBelediyesi #Çankırı #Mülteci #YardımEli #BelediyedenMültecilereYardım #itvhaber #MülteciAile #İrfanDinç