logo

Çankırı Korgun ilçesinin Bir Köyü Koronavirüs Karantinasında

Çankırı Korgun ilçesinin Bir Köyü Koronavirüs Karantinasında

Çankırı ili Korgun ilçesine bağlı Maruf köyü, Covid-19 pozitif vakalarında ve temaslılarında artış olması nedeniyle koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlüğüne karantinaya alındı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çankırı’nın Korgun ilçesine bağlı Maruf köyü, artan Covid-19 pozitif vakaları nedeniyle koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlüğüne karantinaya alındı.

Korgun Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İlçemiz Maruf köyü, Covid-19 pozitif vakalarında ve temaslılarında artış olması nedeniyle halk sağlığının korunması ve salgının kontrol altına alınması amacıyla Korgun İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun kararı ile Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72’inci maddeleri kapsamında 21 Eylül 2020 tarihinde saat 20.00’den itibaren 14 gün (on dört) gün süreyle karantina altına alınmıştır.” Denildi.

Maruf Köyü, koronavirüs tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzısıhha Kurulu karantina uygulaması kararı ile ilgili açıklamada, “Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden, DSÖ tarafından salgın olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için yapılan mücadele kapsamında Korgun İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 21.09.2020 tarihinde Kaymakam Sayın Mehmet Kılıç başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.” İfadeleri yer aldı.

Korgun Kaymakamlığı tarafından açıklanan İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararında, “Bölgeye giriş ve çıkışların kapatılmasına 14 gün sonunda kurul tarafından yapılacak ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulanmasına devam edilerek istisnai durumlar haricinde köye giriş ve çıkışların kapatılmasına, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir.” İfadelerine yer verildi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ