logo

ÇANKIRI STK’LARINDAN DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA

candef-kinama_darbeİstanbul’daki Çankırı ili sivil toplum kuruluşları yayınladıkları bildiri ile FETÖ – PDY Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz’da kalkışılan darbe girişimini kınadılar.

Recep Kenan/itvhaber.com

150’yi aşkın Çankırı sivil Toplum Kuruluşu (STK)’nu temsilen Çankırı Vakfı ve çatı derneği ÇANDEF Genel Başkanları imzasıyla yayınlanan bildiride, “DÜN OLDUĞU GİBİ; BU GÜN DE, YARIN DA MİLLİ İRADENİN YANINDAYIZ”, ifadeleri ile Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne vurgu yapılıp; Paralel Yapı tarafından kalkışılan darbe girişimi kınandı.

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Genel Başkanı Sami Soydal ve İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz imzası ile yayınlanan bildiride 15 Temmuz’da FETÖ – PDY Terör Örgütü tarafından kalkışılan darbe girişimi, “Yarenler Diyarı Çankırımızın İstanbul’daki 150’yi aşkın il, ilçe, belde ve köy adlarını taşıyan tüm sivil toplum kuruluşları olarak darbe girişimini, paralel yapıyı, terörüve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne kasteden tüm hainleri kınıyoruz” ifadeleri ile kınandı.

Darbe girişimine göğüs gerek darbecileri püskürten halkımızdan ve kahraman güvenlik kuvvetlerinden şahadet makamına erenlere rahmet dilendiği bildiride, gaziler için de acil şifa dileğinde bulunuldu.

İstanbul’daki Çankırı STK’larının yayınladığı FETÖ – PDY’nin darbe girişiminin kınandığı bildiride Çankırı’nın; Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, kurşunlu, Orta, Şabanözü ve Yapraklı ilçeleri de yer aldı.

ÇANKIRI STK’LARINCA YAYINLANAN KINAMA BİLDİRİSİ

candef-darbe

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANKIRI STK’LARINDAN DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÇANKIRI STK’LARINDAN DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=98172
    #ÇankırıSTKları #İstanbul #Çankırı #SivilToplumKuruluşu #Bildiri #FETÖ #PDY #TerörÖrgütü #15Temmuz #Kalkışma #DarbeGirişimi #itvhaber #ÇANDEF #ÇankırıVakfı