logo

Çankırı Vakfı Akademik Yılı Açılışı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Çankırı Vakfı Akademik Yılı Açılışı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Çankırı Vakfı (Çankırı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşama Vakfı) tarafından Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde düzenlenen 2019-2020 Akademik Yılı Açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.

Recep Kenan / itvhaber.com

Çankırı’nın önde gelen siyasetçileri, STK üyeleri, işadamları ve bürokratlarıyla birlikte 250’in üzerinde öğrencinin katıldığı açılışta Çankırı Vakfı’nın yeni öğretim yılına ilişkin projeleri tanıtıldı.

2019-2020 Akademik Yılı Açılışı programında Çankırı Vakfı Hamilik Programı kapsamında katkı veren 8 “Hami”ye plaketleri takdim edildi. Bu sene gerçekleştirilecek olan Çankırı Vakfı Akademisinin ilk dersi Galip Karataş tarafından gerçekleştirildi.

Çankırı Vakfı (Çankırı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşama Vakfı) Başkanı Kaptan Mustafa CAN projelerin tanıtımının yapılmasının ardından yaptığı konuşmasında geride kalan dönemde yapılan ve gelecekte planlanan çalışmalar hakkında bilgileri paylaştı.

ÇANKIRI VAKFI BURS KAPASİTESİ 700’E ULAŞTI

Çankırı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşama Vakfı (Çankırı Vakfı) yönetiminin yoğun çalışmaları sonucunda burs kapasitesinin 700’e ulaştığını ifade eden Vakf Başkanı Kaptan Mustafa CAN, yılmadan sürdürecekleri çalışmalarla bu sayıyı artırmanın gayreti içerisinde olacaklarını ifade etti.

“BURSLAR VAKIF ÇATISI ALTINDA TOPLANMALI”

Çankırı STK’larının verdiği bursların vakıf çatısı altında toplanmasının Çankırı’ya fayda sağlayacağını belirten Vakıf Başkanı Mustafa CAN, bu konuda öncülük yaparak Çerkeş Dernekler Birliği’nin verdiği bursları Çankırı Vakfı’na devreden Erol TEPEBAŞI’na teşekkür ederek; diğer STK’ların da aynı tutum içerisinde olmaları gerektiğini ifade etti.

ILGAZ DERNEKLER BİRLİĞİ’NDEN DE BURS İŞBİRLİĞİ SÖZÜ

Ilgaz Dernekler Birliği Başkanı Mustafa Anaçal’dan bursların vakıf bünyesinde toplanmasının sözünü aldığını belirten CAN bu sayede burs sayısının oldukça artacağının altınız çizdi.

VAKFA SÜREKLİ GELİR SAĞLAMAK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ!

Çankırı Vakfı Genel Başkanı Mustafa CAN vakıf bünyesine sürekli kira geliri sağlayıp öğrencilere destek olacak bir gayrimenkulun alınması gerektiğinin altını çizdi.Bu konunun hassasiyetle üzerinde durduğunu ifade eden CAN ‘Çankırılı hayırseverlerin bu konuda vakfa destek olacağına inanıyorum’ diyerek sözlerini noktaladı.

HAMİLİK PROGRAMI YENİ DÖNEMDE DE DEVAM EDECEK

Geçtiğimiz yıl Ali Karaabalı önderliğinde başlatılan hamilik programı takdir toplamıştı. Birçok öğrenciye akademik eğitim,network,staj,istihdam gibi imkanlar sağlayan hamilik programı bu sene önceki seneye nazaran çok daha geniş bir bölüm yelpazesine hitap ederek daha çok öğrencinin faydalanabileceği bir programa dönüşecek. Mühendislik dalları,hukuk,tıp,finans gibi dallarda kendi alanında uzmanlaşmış 15 haminin eğitim verdiği program,alan yelpazesini ve hami sayısını artırarak başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Çankırı Vakfı aracılığıyla yıllardır birçok öğrenciye burs veren ve sık sık bağışlarda bulunan 90 yaşındaki Mehmet Emin ILDIZ’da açılış töreninde yer aldı. Teşekkür plaketini Vakıf Başkanı Mustafa CAN’ın elinden alan ILDIZ Çankırılılarla böyle büyük bir organizasyonda bir araya gelip hasret gidererek destek olduğu öğrencilerle vakit geçirdiği için mutluluk duyduğunu ifade etti.

Programın gerçekleştirildiği Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi Fuayesinde Çankırı Vakfı tarafında geçtiğimiz günlerde Çankırı’da gerçekleştirilen “Çankırı Resim Çalıştayı”na katılan ressamların Çankırı’yı konu alan eserleri de sergilendi.

ÇANKIRI VAKFI AKADEMİSİ 2019 – 2020 PROGRAMI:

23 KASIM CUMARTESİ

SAAT 11:00

KİŞİSEL MARKALAŞMA

Ertuğrul MÜYESSEROĞLU

23 KASIM CUMARTESİ

SAAT 14:00

ETKİLİ ÇEVRE OLUŞTURMA VE NETWORKİNG

Zafer DÜZTEPE

30 KASIM CUMARTESİ

SAAT 11:00

LİDERLİK

Dr.Yunus Emre GEDİKLİ

07 ARALIK CUMARTESİ

SAAT 11:00

ETKİLİ KONSANTRASYON YÖNETİMİ

Zeynep YURTTAŞ

07 ARALIK CUMARTESİ

SAAT 14:00

YETİŞKİNLER İÇİN DRAMA

Nilay ÇITAK

14 ARALIK CUMARTESİ

SAAT 11:00

İNOVATİF DÜŞÜNME BECERİLERİ

Yunus Emre KARAHAN

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ