logo

ÇANKIRI’DA, ATA TOPRAKLARINDA BAYRAM!

_ cankiri_bayram (1)Uzun süreli Ramazan Bayramı tatilini ata topraklarında geçirmeyi tercih eden Çankırılılar, sılayı ziyaret ile birlikte düzenlenen etkinliklerde memleket hasreti giderdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çankırı’da, Vali Mesut Köse, Milletvekilleri M.Emin Akbaşoğlu ile Hüseyin Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, ilçe belediye başkanları ile il protokolünün katıldığı Kent Bayramlaşması ile başlayan bayram etkinliklerine Genel Başkan Zekeriya Açıkgöz başkanlığındaki İstanbul Çankırı Dernekleri (ÇANDEF) yöneticilerinden oluşan ekip de katıldı.

_ cankiri_bayram (1-1)

ÇANKIRI HALKINI, YÖNETİCİLERİ VE SİYASETÇİLERİNİ TANIMA FIRSATI BULDUM

Çankırı’ya atanalı 1 ay kadar olduğunu bu bir aylık zaman içinde Çankırı halkını, yöneticileri ve siyasetçilerini tanıma fırsatı bulduğunu kaydeden Çankırı Valisi Mesut Köse, bayramlaşma törenindeki konuşmasında; kedersiz, acısız, sancısız, belasız, umut ve refah huzur içerisinde bir bayram geçirme dileğini ileterek sonraki bayrama da sağlık içinde ulaşma temennisinde bulundu.

Merkezde bayramın 1. günü sabahı gerçekleşen bayramlaşma programı ile başlayan Çankırı’daki etkinliklerde; Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Ilgaz, Kızılırmak, Kurşunlu, Korgun, Orta, Şabanözü’nün de aralarında olduğu ilçelerde, beldelerde ve köylerde düzenlenen çeşitli etkinliklerde bir araya gelen büyük şehirlerde yaşayan ve tatile gelen Çankırılılar bayramlaşarak, tanışıp kaynaştılar.

ilgaz_3

ARİF ÇAYIR’IN EV SAHİPLİĞİNDE ILGAZ’DA BAYRAM!

Çankırı merkezde geçekleşen bayramlaşma sonrasında ilçelerde kent bayramlaşmaları gerçekleştirildi. Çankırı İl Protokolünün tam kadro ile katıldığı Ilgaz İlçesi de bayramlaşma töreni yapılan ilçeler arasında yer aldı. Ev sahibi Arif Çayır’ın Belediye Başkanı olduğu Ilgaz’da bayramlaşma, ilçeye bağlı köy dernek yöneticilerinin katıldığı bayramlaşma töreni ile devam eti.

ilgaz-corekciler-4

Ilgaz İlçesine bağlı köyleri dernekleri tarafından, Çörekçiler Köyü’nde “Çörekçi Baba”yı anma etkinliği ile yaz şenliği ve Gaziler Şenlik ve Dayanışma programları ile Gaziler ve Gökçeyazı köylerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

cerkes_1

ÇERKEŞ’TE BAYARMLAŞMANIN EV SAHİBİ HASAN SOPACI

Çankırı’nın en batısında ve önemli ilçelerinden olan Çerkeş’te bayramlaşma Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın ev sahipliğinde ilçede ve daha sonra da Hacılar ve Karamustafa’nın da arasında olduğu köylerde devam etti.

cerkes_aliozu-2

Ovacık Köyü’nde gerçekleşen bayramlaşma sonrası Ali Özü Köyü Derneği tarafından düzenlenen 21.Horasan Erenlerini Anma ve Dayanışma programı gerçekleştirildi.

SAÇAK Beldesi tarafından düzenlenen 27. Ağaç Dikme ve Kültür Şöleni yoğun katılımla gerçekleştirilirken, Dursun Kale ve Kazım Aslan öncülüğünde Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın desteğiyle yapımı tamamlanan Çerkeş Uluköy’ün yeni yerleşim yerleri törenle hizmete açıldı.

orta_elmalik-

BİRLİK BAŞKANI MEHMET GÜNEŞ’LE ORTA’DA BAYRAM

Çankırı’ya bağlı Orta İlçesinin en büyük köylerinden Elmalık’ta geleneksel olarak düzenlenen Horasan Erenlerinden Elvan Seyyid‘i Anma Programı protokolün katılımı ile gerçekleşti. Mehmet Güneş başkanlığındaki İstanbul Orta Dernekleri Birliği’nin katkısıyla Orta ilçesinde Kayıören’in de bulunduğu köylerde gerçekleşen etkinliklere İl protokolünün yanı sıra İstanbul Çankırı Dernekleri (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Sancaktepe Ak Parti İlçe Başkanı Adil Kandemir de katıldı. Orta’da aralarında Hasan Hacı ve Kanılıca’nın da olduğu köylerde yaz etkinlikleri gerçekleştirildi.

yaparakli-1

YAPRAKLI’DA ATA SPORU: GÜREŞ

Çankırı’nın Yapraklı İlçe Belediyesi Bayramda, Belediye Başkanı Ali Hasekioglu‘nun ev sahipliğinde ata sporu olan güreşin günümüzde de devamını amaçlayan 43. Yapraklı Yağlı Güreşleri Festivali ve müsabakaları gerçekleştirildi. Güreş müsabakalarını Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz ile Ak Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman da izledi.

Yapraklı İlçesine bağlı İkizören, Doğanbey, Davutlar, Yaka ve Ayseki köyleri de bayram etkinlikleri ile köylülerini buluşturdu.

atkaracalar

ATKARACALAR’DA HOŞ İSLAMLAR’DA 21. ANMA PROGRAMI

Rıfat Altıntop başkanlığında Atkaracalar Belediyesi tarafından Hoş İslamlar Festivali düzenlendi. Çankırı’nın Atkaracalar İlçesinde bulunan Hoş İslamlar’da 21. Hoş İslam Hamza Sultan Anma Programı düzenlendi.

Bayramören, Kızılırmak ile birlikte Korgun ilçesi ile Çukurören Maruf köyleri de bayram tatilini değerlendirerek hemşerileri ile hasret giderdikleri çeşitli etkinlikler düzenledi.

_ cankiri_bayram (4)_ cankiri_bayram (6)atkaracalar_hosislamlarbayramorencardaklicerkes_ulukoykizilirmakKursunlukursunlu_sacak_sacak_hos_slamyaparakli-

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
3241 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANKIRI’DA, ATA TOPRAKLARINDA BAYRAM!” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÇANKIRI’DA, ATA TOPRAKLARINDA BAYRAM!
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=97633
    #RamazanBayramı #BayramTatili #AtaToprakları #Çankırılılar #SılaZiyareti #Bayramlaşma #Çerkeş #Ilgaz #Çankırı #EminAkbaşoğlu #HüseyinFiliz #itvhaber #ÇankırıValisi #MesutKöse #ValiMesutKöse