logo

Çankırılılar Pendik’te Sokak İftarında Buluştu

Pendik Çankırılılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği 31 Mayıs 2018 Perşembe Akşamı Pendik Orhan Gazi Mahallesi Çankırı Sokak’ta yoğun katılımlı iftar düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Engin Yıldırım Başkanlığı’ndaki Pendik Çankırılılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Pendik Orhan Gazi Mahallesi Çankırı Sokakta 1300 kişinin katıldığı iftar programı düzenledi.

Çankırılılar Derneği’nin Pendik’teki Çankırı Sokak’ta Çankırılıları buluşturduğu “Sokak İftarı” Kuranı Kerim okunması ile başladı. Ezan ile birlikte topluca oruçlar açılıp dualar edildi.

Çankırılıların hemşerileri ile buluşarak hasret giderdiği Pendik Çankırılılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği düzenlediği Sokak İftarı; katılımcıların selamlandığı, Ramazan ayı, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı mesajlarının dile getirildiği protokol konuşmaları ile sona erdi.

Pendik Orhangazi Mahallesi Çankırı Sokak’ta düzenlenen “Sokak İftarı”na Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil ile birlikte; Sadet Partisi Pendik İlçe Başkan Yardımcısı, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu(ÇANDEF) Genel Başkanı Zeynettin Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri, Pendik Zonguldak İl Derneği Başkanı Zeki Çoban, aralarında Mustafa Doğan, Önder Tozan, Hüseyin Pilavcı, Erol Tepebaşı ve Yaşar Kahraman’ın olduğu birlik, dernek ve STK başkan ve temsilcileri, mahalle muhtarları, iş adamları, davetliler ile Çankırılılar katıldı.

Etiketler: » » » » » »
Share
1423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ