logo

ÇERDEB BAŞKANI EROL TEPEBAŞI GÜVEN TAZELEDİ

cerkes (0)Çankırı Çerkeş Dernekler Birliği (ÇERDEB) 3.Olağan Genel Kurulu Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Erol Tepebaşı ÇERDEB başkanlığına yeniden seçildi.

Erol Tepebaşı’nın başkanlığını yürüttüğü Çankırı ili Çerkeş ilçesine bağlı İstanbul’daki belde ve köy derneklerinin oluşturduğu Çankırı Çerkeş Dernekler Birliği (ÇERDEB) 3.Olağan Genel Kurulu Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın da katılımı ile gerçekleşti.

Türkan Saylan Kültür Merkezi Konferans Salonunda yoğun katılımla gerçekleşen genel kurulda, Başkan Erol Tepebaşı tek liste ile girdiği seçimde delegelerine desteğini alarak Çankırı Çerkeş Dernekler Birliği (ÇERDEB) başkanlığına tekrar seçildi.

cerkes (12)

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın Çankırı’dan gelerek katıldığı İstanbul Çankırı İli Çerkeş Dernekler Birliği (ÇERDEB) 3.Olağan Genel Kurulu’na kendisi de Çerkeşli olan CHP PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve ilçe yöneticileri, MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karot, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Selami Kaplan, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) 1. Bölge Başkanı Zeynettin Aydın, Ankara Çerkeş Dernekleri Federasyonu, Aydın Çankırılar Derneği’nin de aralarında bulunduğu Çerkeş ve Çankırı STK, birlik ve dernekleri başkan ve yöneticileri, davetliler ile Çankırılılar katıldı.

cerkes (28)

HAREKETTE BİRLİK OLMAZSA, FİKİRDE BİRLİK FAYDASIZIDIR

Sami Soyda başkanlığında oluşan Divan Kurulu yönetiminde gerçekleşen Çerkeş Dernekler Birliği (ÇERDEB)  3.Olağan Genel Kurulu açılış konuşmasını yapan Başkan Erol Tepebaşı, Çankırı ili Çerkeş İlçesi nüfusuna kayıtlı hemşeri derneklerini bir araya getirip birlik oluşturduklarını kaydederek; ”7 dernekle başladığımız birlik çalışmalarında 17 dernek sayısına ulaşarak güçlü bir Çerkeş Dernekler Birliği haline geldik. Bölge siyasetinde etkili olacak hemşerilerimizi öne çıkarmalıyız.  Ülkeyi siyaset yönetiyor. Siyaset de sivil toplum kuruluşları üzerinden yürütülmekte. Siyasette söz sahibi olmak için güçlü bir Çerkeş Dernekler Birliği oluşturmalıyız. Harekette birlik olmazsa, fikirde birlik faydasızıdır” dedi.

cerkes (47) cerkes (51) cerkes (60) cerkes (66)

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) 1. Bölge Başkanı Zeynettin Aydın yaptıkları konuşmalarla Vakıf ve Federasyon çalışmalarını anlatırken; Ankara Çerkeş Dernekleri Federasyonu, Aydın Çankırılar Derneği yöneticileri ve CHP PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karot genel kurulda yapılacak seçimle oluşacak Çerkeş Dernekler Birliği (ÇERDEB)  yeni yönetimine başarı dilediler.

Protokol konuşmalarının sonunda söz alan Çankırı İli Çerkeş İlçesi Belediye Başkanı Hasan Sopacı, İstanbul’daki Çerkeşlilerin birlik ve beraberliklerinin adresi olan Çerkeş Dernekler Birliği (ÇERDEB) 3.Olağan Genel Kurulu’nun hayırlı olması ve yeni yönetime başarı dileklerini ileterek başladığı konuşmasında, sinevizyon desteği ile yaptığı sunumla belediyenin çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

cerkes (81) cerkes (83)

GÜZEL TOPLULUĞUN ARTARAK SÜRMESİNİ DİLİYORUM

“İliniz, ilçeniz ve köyünüzü yaşatmak için İstanbul’da mücadele ediyorsunuz” ifadeleri ile dernekçilik çalışmalarına işaret eden Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “ Bizleri de unutmuyorsunuz. Bunu nasıl yapıyorsunuz? Bu birliktelikler ve dernek çalışmalarla… Genel kurullarda oluşan birlikteliklerle bunların bir örneği. Bu güzel topluluğun artarak sürmesini diliyorum. Bizler varsak sizler varsınız. Sizler varsanız bizlere güç verirsiniz. Sizlerin desteğinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yönetim ve denetim kurulları raporlarının görüşülerek oylanması sonrası kabul edilerek ibra edildi.

Yeni yönetim kurulu seçimi ile devam eden Genel Kurul dilek ve temenniler sonrası yeni seçilen yönetim kurulu adına Başkan Erol Tepebaşı’nın teşekkür konuşması ile sona erdi.

cerkes (1)

YÖNETİM KURULU                                                                              

1-Erol TEPEBAŞI                        8-  Satılmış KALE

2-Samet ÖZDEMİR                    9-  Kazım ASAR

3-Önder TOZAN                        10- İŞenay GÜNAYDIN

4-Hüseyin ÖNCEL                     11-Mustafa DOĞAN

5-Kazım Arslan                         12-Mevlüt HAVAOĞLU

6-İkram KARAOT                     13-İsmail KARABACAKOĞLU

7-Ahmet ÇİLTAŞ                        14-Bekir ÖZDEMİR

DENETİM KURULU

1-Kadir Yaylaaltı

2-Dursun KALE

3-Filiz AKAN

4-Ergin KONUK

5-Metin KARAKUŞ

6-Hüseyin YAMAN

İŞTİŞARE KURULU

1-Kadir Gökmen ÖGÜT                         7-Murat BAYDIN

2-Hasan SOPACI                                     8-Aliosman DOĞDU

3-Recep KARAOT                                    9-Enver KAMIŞ

4-İzzet TOZAN                                        10-Enver TAÇBAŞ

5-Kazım ÖZDEMİR                                  11-Fatma ÇAVDAR

6-Satılmış ALYAT

cerkes (57) cerkes (68) cerkes (70) cerkes (71) cerkes (5)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1268 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇERDEB BAŞKANI EROL TEPEBAŞI GÜVEN TAZELEDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÇERDEB BAŞKANI EROL TEPEBAŞI GÜVEN TAZELEDİ
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=89555
    #Çankırı #ÇerkeşDerneklerBirliği #ÇERDEB #GenelKurul #Maltepe #TürkanSaylanKültürMerkezi #HasanSopacı #Çerkeş #ErolTepebaşı