logo

CHP ATAŞEHİR İLÇE ÖRGÜTÜ AŞURE DAĞITTI

CHP ATAŞEHİR İLÇE ÖRGÜTÜ AŞURE DAĞITTI

chp_asure-1CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’ndeki ilçe merkezi önünde aşure dağıttı. CHP Ataşehir’de aşure dağıttı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir, Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı önünde gerçekleştirilen Aşure dağıtımına CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, yönetim kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri katıldı.

chp_asure-13

Aşure dağıtımının dini bir gelenek olduğunun altını çizen CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, bu tür etkinliklerin toplumun birlik ve beraberliğine katkısı olduğunu vurgulayarak; “ Bu dinsel bir geleneğimiz. Ramazan ve Kurban Bayramları kadar Muharrem ayı da önemli bir gün. Hem inancımızda hem toplumumuzda Alevi, Suni ayırımı yok. Herkes Muharrem ayında orucunu tutar Aşure’sini dağıtır. Aşure çok eskiden beri bir yas, bir anma gününden sonra verilen bir lokmadır. Bizde bugünü yâd etmek, bu uğurda canlarını verenlerin, insanlık adına doğrudan yana haksızlığa karşı direnen mazlumların yas orucundan sonra geleneklere uygun olarak bizde burada komşularımıza Aşure Çorbamızı dağıttık. Böyle güzel günlerde diliyorum ki normal günlerde hatırlayamadığımızı, bu günlerde güzel duygularla hatırlarız. Birlik ve bütünlüğümüze katkı olur. Barış ve kardeşliğimizi güçlendirecek önemli günler olur diye düşünüyorum” dedi.

chp_asure-6
chp_asure-8chp_asure-2chp_asure-3chp_asure-4chp_asure-14

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ