logo

CHP İstanbul Gençliğinin Yeni Başkanı Kongrede Belirlendi

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları’nın kongresi Beşiktaş’ta bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı kongredeki seçimle belirlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Mevcut Başkan Kenan Otlu’nun aday olmadığı kongrede CHP İstanbul İl Gençlik Kolları için Burkay Düzce ve Alican Yiğit yarıştı. Kongrede 326 il delegesinin 309’u oy kullandı.

309 oydan 176 oy alan Burkay Düzce kongreyi kazanarak CHP İstanbul İl Gençlik Kolları yeni başkanı oldu. Kongrede Alican Yiğit ise 131 oy aldı. 2 oy da geçersiz sayıldı.

Divan başkanlığını CHP eski İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Karakoç yaptığı kongre Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. CHP İstanbul Gençlik Kolları kongresine CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, CHP PM Üyesi Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul milletvekilleri Gülay Yedekçi, Sezgin Tanrıkulu ve Barış Yarkadaş katıldı.

Kongre öncesinde konuşan iki aday, kongrenin sonucunun ne olursa olsun kazananın Cumhuriyet Halk Partisi’nin olacağına ve kongreden sonra da birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarına vurgu yaptı.

BURKAY DÜZCE KİMDİR?

1993 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini sürdüren Düzce, siyasete lise yıllarında, Kadıköy ilçesinde başladı. Lise komisyon başkanlığı yapan Düzce, 2014-2016 yılları arasında, 30 Mart seçimleriyle başlayıp 1 Kasım’a giden dört seçimlik sürecin tamamında Kadıköy Gençlik Kolları başkanlığı görevini yürüttü.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1169 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ