logo

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Edremit Kitap Fuarında

Bir dizi ziyaret için Balıkesir’de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Burhaniye Kültür festivali ve Edremit Kitap Fuarı’na katıldı.
Recep Kenan/itvhaber.com
Balıkesir’de bir dizi ziyarette bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30. Burhaniye Kültür, Sanat Festivali ve Belediyeyi de ziyaret ettiği Edremit ilçesinde Zeytinli Altınkum sahilinde düzenlenen 3. Edremit Kitap Fuarı’na katıldı.
BURHANİYE’DE AÇILIŞ VE FESTİVAL
Balıkesir’in ilçesi Burhaniye’nin İskele Mahallesinde Demokrasi Parkı açılışı törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Ören Meydanı’nda 30. Burhaniye Kültür, Sanat Festivali’ne katıldı.
EDREMİT KİTAP FUARINA KATILDI
Balıkesir’in Edremit ilçesi Zeytinli Mahallesi Altınkum Sahilindeki 3. Edremit Kitap Fuarına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada halka seslenerek, “Bizim kavgamız milletin iradesiyle gelmiş kişilerin hangi partiden olursa olsun, hangi görüşten olursa olsun milletin iradesine darbe vurarak görevlerinden alınmalarını doğru bulmadığımızı ifade etme kavgasıdır.” Dedi.
DAHA DEMOKRATİK HUKUK SİSTEMİ
Daha demokratik bir hukuk sistemi talebini dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çağdaş ve demokratik anayasa vurgusu yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyeti hep birlikte demokrasiyle taçlandıracağız. Bunun mücadelesini vereceğiz. Anayasayı değiştireceğiz. Daha demokratik bir anayasa. Hukuk sistemini değiştireceğiz. Daha demokratik bir hukuk sistemi. Diyorlar ki ‘Nasıl bir anayasa istiyorsun’ Çok açık. Darbe hukukundan arınmış bir anayasa. Çağdaş bir anayasa. Herkesin düşüncelerini özgürce ifade ettiği bir anayasa. Kimse düşüncesini ifade etti diye hapse girmediği rejimin adını istiyoruz biz. Demokrasi istiyoruz. Bunu yaptığımız zaman görevimizi yapmış olacağız.” İfadelerine yer verdi.
BAŞKAN ARSLAN’DAN TEŞEKKÜR
3. Edremit Kitap Fuarındaki konuşmanın ardından Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.
Edremit ziyareti ile Balıkesir programını tamamlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Koca Seyit Havalimanına geçerek uçak ile Balıkesir’inden ayrıldı.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU EDREMİT KİTAP FUARINDA KONUŞUYORCHP Lideri Kılıçdaroğlu Edremit Kitap Fuarında https://www.itvhaber.com/chp-lideri-kilicdaroglu-edremit-kitap-fuarinda.html #itvhaber #sondakika

Gepostet von Recep Kenan am Freitag, 23. August 2019

KEMAL KILIÇDAROĞUEDREMİT'TE 3. EDREMİT KİTAP FUARI CANLI YAYINCHP Lideri Kılıçdaroğlu Edremit Kitap Fuarında https://www.itvhaber.com/chp-lideri-kilicdaroglu-edremit-kitap-fuarinda.html #itvhaber #sondakika

Gepostet von İTV Haber am Freitag, 23. August 2019

Etiketler: » » » » »
Share
887 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ