logo

CHP LİDERİ, ‘YOKSUL AİLE BIRAKMAYACAĞIZ’

CHP LİDERİ, ‘YOKSUL AİLE BIRAKMAYACAĞIZ’

chp_maltepe-_acilis-0CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe Belediyesi tarafından kazandırılarak hizmete sunulan 17 eserin Gülsuyu Stadyumu’nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

Maltepe Belediyesi tarafından kazandırılarak hizmete sunulan 17 eserin Gülsuyu Stadyumu’nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, inancı, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun insanları kucaklayacaklarını, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceklerini belirterek, “Bu bizim temel görevimiz. Verdiğimiz sözlerin hepsini parça parça yerine getiriyoruz” dedi.

chp_maltepe-_acilis-3

Partisinin mensubu bütün belediye başkanlarından ilçelerindeki gecekondu bölgelerine çocuk yuvası yapılmasını istediğini yineleyen Kılıçdaroğlu, çocuklarını güven ve huzur içinde kreşe götürecek annelerin kent yaşamıyla tanışmalarını sağlamayı hedeflediklerini aktardı.

Yoksullukla, işsizlikle mücadele edeceklerinin, toplumun her kesimini hiç bir ayrım yapmadan kucaklayacaklarının altını çizen Kemal Kılıçdaroğlu, “İnancı, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun insanımızı kucaklayacağız, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bu bizim temel görevimiz. Verdiğimiz sözlerin hepsini parça parça yerine getiriyoruz” dedi.

Seçim meydanlarında asgarin ücret net 1500 lira olacağı vaadinde bulunduklarını hatırlatan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki bütün CHP’li belediyelerde asgari ücretin en az 1500 lira olduğunu ifade etti.

chp_maltepe-_acilis-8

 “YOKSUL AİLE BIRAKMAYACAĞIZ”

İnsana, demokrasiye sahip çıktıklarını, gazetecilerin özgürce yazabilmeleri gerektiğini kaydeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aile sigortasını uygulayacaklarını yoksul aile bırakmayacaklarının altını çizerek;  “Bizim belediyelerimizin olduğu yerde hiçbir yoksul aile bırakmayacağız. Projelerimizin Türkiye genelinde nasıl uygulandığını da bütün vatandaşlarımıza göstereceğiz. Bugünlerde en çok demokrasiden, özgürlüklerden, mağdurlardan söz ediyoruz. Şunu bütün Maltepeli kardeşlerimizin bilmesini isterim; nerede bir mağdur varsa CHP onun yanında olacak. Kızıyorlar, bağırıyorlar, ’Neden mağdurlara sahip çıkıyorsunuz?’ diye… Biz zalime değil, mağdura sahip çıkıyoruz, bombalayana değil, mağdura sahip çıkıyoruz, darbeyi yapana değil, mağduriyete sahip çıkıyoruz. Küçük çocuklara, annelere, babalara sahip çıkıyoruz. Sonuçta insana, demokrasiye sahip çıkıyoruz. Hiç bir gazetecinin hapiste olmasını istemiyoruz. Gazeteci özgürce yazabilmeli, özgürlüğüne kısıtlama gelmemeli” diye konuştu.

chp_maltepe-_acilis-1

 “KAVGAYA DEĞİL, HUZURA İHTİYAÇ VAR”

Demokrasiyi güçlendirip, her insanın rahatlıkla yaşayabileceği, huzur içinde bir Türkiye’yi yeniden inşa etmeye kararlı olduklarını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  bugünlerde en çok huzura, birlikte yaşamaya ve insanların birbirine selam vermesine ihtiyaç olduğunu vurguladığı konuşmasında; “Bunu sağlamak CHP’nin temel görevlerinden birisidir. Belediyelerden başlayarak, hiç kimseyi ötekileştirmeden bütün Türkiye’yi kucaklayacağız. Demokrasi erdemdir. Yarın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacağız. Cumhuriyet fazilettir, Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir, Cumhuriyet uygarlıktır. Cumhuriyet, demokrasiyle taçlandırıldığında daha güzel bir yol çizgisine Türkiye’yi getirmiş oluruz. Birlikte yaşamak, mücadele etmek, kucaklaşmak, birbirimizi dinlemek hepimizin ortak görevi olmalıdır. Buraya, bu stadı yapan Maltepe’ye önemli bir kazanım sağladı belediye başkanımız. Onlar yeşil alanlara bina dikerler, biz yeşil alanları kent ve kentliye ayırırız. Bizler ve onlar arasında siyah ve beyaz kadar fark vardır. Belediye başkanımızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

chp_maltepe-_acilis-9

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, beraberinde; TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de aralarında bulunduğu  heyetle Maltepe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gülsuyu Stadyumu dahil 17 tesisin toplu açılışını yaptı.

chp_maltepe-_acilis-4

chp_maltepe-_acilis-2chp_maltepe-_acilis-5chp_maltepe-_acilis-7

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ