logo

CHP’Lİ KADINLAR ‘ANALAR BURADA, EVLATLARI NEREDE’

CHP’Lİ KADINLAR ‘ANALAR BURADA, EVLATLARI NEREDE’

CHP İstanbul İl Kadın Kolları ve İlçe Kadın Kolları üyeleri Ortaköy’de terör saldırısının gerçekleştiği Reina’nın önüne hayatını kaybedenleri anarak terörü lanetledi.

CHP İstanbul İl Kadın Kolları ve İlçe Kadın Kolları Başkanları ve üyeleri Ortaköy’de hain terör saldırısının gerçekleştiği Reina’nın önüne gelerek hayatını kaybedenleri andı. CHP’li kadınlar “ Analar Burada, Evlatlarımız Nerede, Terörü Lanetliyoruz” dediler

CHP İstanbul Kadın Kolları üyeleri, Ortaköy camisi önünde toplanarak terör saldırısına hedef olan Reina önüne yürüdü.

“Analar burada, evlatları nerede, terörü lanetliyoruz” yazılı pankart taşıyan kadınlar adına CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse yaptığı basın açıklamasında; “Bizler katliamlar ülkesi haline gelen Türkiye’de her gün yeni bir acıya uyanmaktan yorulduk.  Bu katliamların önüne geçilmelidir. Şiddet üreten politikalardan ve şiddete zemin hazırlayan açıklamalardan vazgeçilmelidir. Yetkilileri sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz. Tedbir alamıyorsanız, istifa etmeye davet ediyoruz. Bizler tüm saldırılara karşı kardeşçe bir arada yaşamayı, şiddete karşı barışı, kin ve düşmanlığa karşı ülkenin bütünlüğünü savunmaya devam edeceğiz. Laik Türkiye Cumhuriyetinin bekçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner ve 39 ilçe kadın kolları başkanının da katıldığı açıklamanın ardından kadınlar yanlarında getirdikleri mektupları bir kutuda topladı.

Bu mektupları hükümet yetkililere göndereceklerini söyleyen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “İktidar bu haykırdığımız mektuplardan bir ders alır ve bu katliamların son bulması için gereğini yapar. Gereğini yapamıyorsa bu mevcut hükümet, derhal istifa etmelidir” dedi. CHP’li kadınlar son olarak Reina’nın önüne çelenk bırakıp katledilenler için saygı duruşunda bulundu.

Kaynak:İstanbulumGazetesi

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ