logo

CHPli Öğüt “Ataşehir İçin Anayasa Mahkemesi’ne gideceğiz”

kadir-gokmen- ogut_atasehir-toplanti-BATTAL _ilgezdiCHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt hukukçuların görüşü alınarak ‘Torba Yasa’da yer alan Ataşehir’in sınırlarını değiştiren kararı Anayasa Mahkemesi’ne götüreceklerini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Torba yasa ile Ataşehir’den alınarak Ümraniye Belediyesi sınırlarına taşınan Barbaros Mahallesi’ndeki Ataşehir Finans Merkezi tartışmaları gündemdeki yerini koruyor.

Recep Kenan aracılığı ile İtvhaber.com’a özel açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Torba Yasa’ya ilave edilen medde ile mahalle hırsızlığı, demokrasi hırsızlığı ve milli irade hırsızlığı yapıldığını iddia ederek, yasada imzası olan AK Partililer için; Adalet ve kalkınma partisi adını ‘Müteahhit Ağa’yı Koruma Partisi’ olarak değiştirsin. Mücahittiler, müteahhit oldular” diye konuştu.

Öğüt “Ataşehir Kararını AYM’ye Götüreceğiz”    

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yle birlikte düzenledikleri basın toplantısındaki sözlerinin arkasında olduğunu ve konuşmasındaki ifadelerini yineleyen CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, “Biliyorsunuz bu torba yasa 60 maddeyle başlayıp 161 maddeye kadar çıkan bir Torba yasa oldu. 1 Ekim’de toplanmak üzere meclisi tatil ettiler. Soma, öğretmen tayinleri, vergi affı olarak başladı ve çok haklı nedenlerle biz de destek verdik. Fakat içine inanılmaz maddeler koydular. Uzun süre konuşuldu ve 1 Ekim’de toplanmak üzere Meclisi tatil ettiler. Birden ‘ayın 8’inde toplanacağız’ dediler. Öğretmenlerin ataması yapılması lazım denildi. Soma’daki kömürcüler kötü durumda denildi. Biz de toplandık. ‘Başka bir madde eklenmeyecek’ dediler. Bir gece yarısı bu maddeyi getirdiler. Sebep anlaşıldı. Bu madde için meclisi topladılar. Anayasa Mahkemesine gideceğiz”  diyerek Ak Partililerin Ataşehir’in sınırını değiştirme hedefi ile TBMM Genel Kurulu’nu olağanüstü toplandığını ifade etti.

Celal Dinçer “Mahalle hırsızlığı, rant hırsızlığı”

CHP İstanbul Milletvekili ve İçişleri komisyon üyesi Celal Dinçer ise yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Ataşehir Belediyesi’ne 300 metre mesafedeki bir mahalleyi alıyorlar, sekiz, on kilometre uzaktaki Ümraniye Belediyesi’ne bağlıyorlar. Aradaki çelişkiyi sizin takdirlerinize bırakıyorum. Aradaki çelişki mahalle hırsızlığı, rant hırsızlığıdır. Bunun Türkiye Milet Meclisi’nde de konuşmasını yaptım ve tutanakları da mevcuttur. Türkiye’de sınır değişiklikleri hiçbir zaman kanunla düzenlenmez. Sınır değişiklikleri kanun çıktıktan sonra ilçeler kurulur, beldeler kurulur, köyler kurulur.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ