logo

Christian Berger’den İBB Başkanı İmamoğlu’na Veda Ziyareti

Christian Berger’den İBB Başkanı İmamoğlu’na Veda Ziyareti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ziyareti eden AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, “İstanbul gibi, Avrupa’nın en büyük şehrine veda etmeden gidemezdim” dedi.

İmamoğlu’nu ziyareti eden AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger:  “Geçmiş yıllarda çeşitli etkinliklerde oynadığı öncü rolden dolayı İstanbul’a teşekkür ederim.”

-CHRİSTİAN BERGER’DEN VEDA ZİYARETİ-

Başkan İmamoğlu daha sonra da görev süresi dolduğundan veda ziyaretine gelen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ile bir araya geldi. Berger’in veda ziyaretine eşi Marilena Berger de katıldı.

Berger çiftine, “Sizleri ailece burada ağırlamaktan daha da memnunum” diyen İmamoğlu, “Tabii, bir yönüyle veda olması de bizim için üzücü; ama yeni görevlerde, farklı bir şekilde hem İstanbul’u hem Türkiye’yi asla unutmayacağınızdan eminim” dedi.

İMAMOĞLU: “İSTANBUL ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR”

AB’nin Türkiye için her zaman çok önemli bir noktada olduğunu ifade eden İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Bu, önemini, en üst seviyede koruması için her iki tarafın maksimum ilgiyle süreci takip etmesi gerekir. Bu konuda, İstanbul üzerine düşeni bizimle beraber yapacaktır. Türkiye’nin en büyük lokomotifi İstanbul’un ortaya koyacağı performanstır. Buna hazırız ve belediyeleri dikkate alacak bir destek sürecinin de AB’de olgunlaşması aslında bizim için sevindiricidir.  Bunun da sizin bu dönemdeki çalışmalarınızla olgunlaşması bizim için gerçekten değerli olmuştur. Ben, hem İstanbul’a bakışınızdan hem Türkiye’ye olan ilginizden, ürettiğimiz diyalog biçiminden dolayı size, hem İstanbul halkı adına hem şahsım adına teşekkür ediyorum.”

BERGER: “VEDA ETMEDEN GİDEMEZDİM”

Christian Berger de İmamoğlu’na sıcak karşılama ve ev sahipliği için teşekkür ederek, “İstanbul gibi, Avrupa’nın en büyük şehrine veda etmeden gidemezdim” dedi.

AB olarak, başta İstanbul halkı ile çok yakın ilişkilerimiz oldu diyen Berger, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İBB ile birlikte çalışmak, bizim burada varlığımızı göstermemiz açısından çok önemli bir yer tutuyor.  Şu zamana kadar birlikte çalıştığımız zamandan, yürüttüğümüz başarılı işbirliğinden dolayı size çok teşekkür ederim. Geçmiş yıllarda çeşitli etkinliklerde oynadığı öncü rolden dolayı İstanbul’a teşekkür ederim. Ayrıca Eylül ve Ekim’de gerçekleşecek “Hareketlilik Haftası”, “İklim Haftası” nedeniyle Ankara’daki Delegasyonla temasımız devam edecek. Özelikle, bir belediye başkanı olarak çevre ve ulaşım sizin için çok önemli konular. Sizi şunu diyebilirim ki bu konularda İBB ile daha yakın çalışmaya devam edeceğiz. Özellikle, altyapı projeleri üzerine. Çok ciddi bir oranda sığınmacıya ev sahipliği yapıyorsunuz.”

İmamoğlu daha sonra konuğuna, “İstanbul ile bağınızı daha da güçlendirmek için” diyerek ilk baskısını yapan “Tarihte İstanbul Haritaları” isimli eseri verdi. İmamoğlu daha sonra Berger çiftine araçlarına kadar eşlik etti.

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

https://www.facebook.com/ibbtvcanli/videos/294102628332577/

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ