logo

Çok Yüksek İnsani Gelişme Ödülü Ataşehir Belediyesi’ne

Çok Yüksek İnsani Gelişme Ödülü Ataşehir Belediyesi’ne

Türkiye’nin iş, yaratıcı projeler ve markalarının buluştuğu Brand Week İstanbul’un İnsanı Gelişme Ödül Töreni’nde Ataşehir Belediyesi Çok Yüksek İnsani Gelişme Ödülü aldı.

Türkiye’nin iş ve markalar dünyasını, yaratıcı endüstrilerini, dünyanın en ilham verici isim ve projeleriyle buluşturan Brand Week İstanbul kapsamında düzenlenen İnsanı Gelişme Ödül Töreni’nde Ataşehir Belediyesi Çok Yüksek İnsani Gelişme Ödülü’nü aldı.

İnsani Gelişme Vakfı’nın (İNGEV), araştırma sonucuna göre dereceye giren belediyelere ödülleri İstanbul’da düzenlenen törende verildi.

İnsanı Gelişme Vakfı tarafından İnsanı Gelişme Endeksi ve Başarılı Yerel Yönetimler konusunda yapılan araştırmalar sonucunda düzenlenen ödül töreninde Ataşehir İlçesi İnsanı Gelişmenin yüksek olduğu ilçeler arasında yer aldı.

Ödülü Ataşehir Belediyesi adına Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir İnsani Gelişme Vakfı Başkanı Vural Çakır’ın elinden aldı.

Ödül töreninde konuşan İnsani Gelişme Vakfı Başkanı Vural Çakır, “İnsani Gelişme Endeksi bizim için çok önemli. İnsani gelişme çok büyük bir kavram. Gelir dağılımının düzeltilmesi, istihdamın artması, işsizliğin azalması, dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalara odaklanarak katkı yapmaya çalışıyoruz. Bu kavramın yaygınlaşması çok kritik. İnsani gelişme bir yönetim stratejisidir. Çalışmaları ödüllendiriyoruz. İyi bir başlangıç oldu ve devam edeceğiz. Ödül alan kurumları kutluyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ