logo

ÇÖREKÇİLER KÖYÜ HALKININ YAN YOL TALEBİ MECLİS GÜNDEMİNDE

ÇÖREKÇİLER KÖYÜ HALKININ YAN YOL TALEBİ MECLİS GÜNDEMİNDE

Çankırı Milletvekili gibi çalışan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, hazırladığı önergeyle Ilgaz İlçesi Çörekçiler Köyü yollarını İçişleri Bakanı Muammer Güler’e sordu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çankırı’nın kendisine iletilen sorunlarını meclis gündemine taşımak için bütün gayretiyle çalışan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, bu seferde kendisine ulaşan Ilgaz ilçesi Çörekçiler Köyü’nün yapılmayan yan yollarını İçişleri Bakanı Muammer Güler’e sorarak gündeme taşıdı.

Çankırı’mızın yol sorunları bir kez daha TBMM gündeminde. CHP İstanbul Milletvekili hemşerimiz Kadir Gökmen Öğüt, Ilgaz İlçesi Çörekçiler Köyü yollarını, hazırladığı önergeyle İçişleri Bakanı Muammer Güler’e sordu. Köyde yan yolların olmayışı ile ilgili şikayetlerin tarafına iletildiğini ifade eden Öğüt, köy içinden geçen D-100 İstanbul-Samsun bölünmüş yolda trafiğin gün geçtikçe arttığını ancak köyün yan yollarının olmayışı sebebiyle daha öncede 4 can kaybı yaşanan bölgede yeni ölümlerin olmasından endişe edildiğini söyledi. Yan yol olmaması yüzünden köylülerin kaldırılan cenazeyi mezarlığa götürmek için dahi bölünmüş yolun bir şeridini kapatmak zorunda kaldığını belirten hemşerimiz Öğüt, önergesinde şu soruları yöneltti:

1) Çörekçiler Köyü halkı bölgelerine alt araç ve yaya geçidin yapılmasının kendilerini memnun ettiğini ancak yan yol olmamasının insan hayatını halen tehlikeye attığını dile getirmektedir. Köy halkının talepleri doğrultusunda yan yol yapılması planlamakta mıdır?

2) Köy halkın karayolları başta olmak üzere diğer resmi makamlara farklı zamanlarda yan yol isteklerini dile getirdiklerini fakat şimdiye kadar bir netice alamadıklarını söylemektedirler. Köy halkının taleplerine cevap verilmediği, şikayetlerin dikkate alınmadığı doğru mudur; doğru ise gerekçesi nedir?

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ