logo

04 Ağustos 2012

Cumhurbaşkanı Gül sessizliğini bozdu

Cumhurbaşkanı Gül sessizliğini bozdu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Danışmanı Ahmet Sever’in cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik kırgın olduğu yönündeki sözlerine açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Ahmet Sever, Vatan Gazetesi’nden Ruşen Çakır’a Cumhurbaşkanı’nın ikinci kez adaylığının bazı AK Partililer tarafından engellenmek istemesinin Gül’ü üzdüğünü söyledi. Sever’e yanıt Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan’dan geldi. Akdoğan, CNN Türk’te ”Bazı danışmanlar kraldan çok kralcı” cevabını verdi.

‘TAYYİP BEYLE İLİŞKİMİZ KARDEŞLİK HUKUKUNUN ÖTESİNDE’

Gül, Ulucanlar ve Hamamönü’ndeki ziyaretlerden sonra Hacı Bayram Camii’nde öğle namazını kıldı. Çıkışta da gazetecilerin konruya ilişkin sorularını yanıtladı.

Gül şunları söyledi :
”Daha önümüzde 2 yıl kadar uzun bir süre var. Bu süre içinde hepimizin içeride ve dışarıda yaptığımız, yapacağımız çok önemli işler var. Hepimizin işimizle en iyi şekilde meşgul olmamız ve görevlerimizi en iyi şekilde yapmamız gerekir. Günü geldiğinde de biz kendi aramızda otururuz, konuşuruz ve ne yapılacaksa en doğrusunu hep beraber yaparız. Sayın Başbakan Tayyip Bey ile arkadaşlığımız, ilişkilerimiz kardeşlik hukukunun da ötesindedir. Dolayısıyla bunu da aklınızda tutmanızı isterim.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ