logo

‘Cumhuriyet‘in 94.Yılında Kutlamalar Devam Ediyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94.Yılı Kutlamalarına tebriklerin kabulü sonrası Kaymakam Zafer Karamehmettoğlu’nun karıldığı resmi geçit töreni ile devam edildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirilen kabul töreni sonrası Ataşehir Bulvarı’ndaki tören alanına geçen protokol, Ataşehir Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ebru Karan ile Celal Yardımcı Orta Okulu Beden Öğretmeni Barış Sümen’in sunumuyla gerçekleşen resmigeçit ve kutlama törenine katıldı.

Tören alanını dolaşan Ataşehir İlçe Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay Fehmi Bilgin ve Belediye Başkanı Battal İlgezdi alandaki öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutladılar.

Saygı duruşu ve Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Sena Örenel yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında günün anlam ve önemi üzerine konuşan Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkılacağı hedefini göstererek; “Birlik beraberlik içinde, tek yumruk olacağız. Cumhuriyet demokrasi demektir. Halkın, idarenin yegâne sahibi olmasıdır. Fazilettir, çalışkanlıktır. Çok okuyacağız ama çok çalışacağız. Bu güzel vatana millete hizmet edeceğiz. Maddi ve manevi her alanda kalkınacağız. Ata’nın hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkacağız. İnançlarımıza, kültürümüze ve tarihimize sahip çıkacağız” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resmi Kutlama Töreni, Ataşehir… Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu

Recep Kenan paylaştı: 29 Ekim 2017 Pazar

Ülkenin her yerinde mücadelesini yürüten asker ve polise başarı dileyen Zafer Karamehmetoğlu, İstiklal Marşı’ndan dizeler okuyarak Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un,  asil milletimize kimsenin zincir vuramadığını ve vuramayacağını vurgulayarak, “Bu cennet vatanımızda ve dünyada huzur ve barış istiyoruz.  Dünyada zulümler bitsin, gözyaşları dinsin. Bebekler çocuklar yaşasın, hep birlikte dostça kardeşçe yaşayalım. Cumhuriyetimizi yaşatalım, ilelebet payidar kılalım” diye konuştu.

Habire Yahşi Lisesi öğrencileri Aleyna Alkış ve Kaan Eralp, Cahit Zartifoğlu İmam hatip Lisesi öğrencisi Hasan Aytekin ve Ataşehir Anadolu Lisesi öğrencisi Dilara Ünal, günün anlamına uygun şiirler okudular.

Halk Eğitim Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden tören okulların öğretmen ve öğrencileri ile yapılan Resmi Geçit ile tamamlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kulama programı kapsamında Atatürk Bulvarı’nda yapılan Resmi Geçit Törenine CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ile birlikte; Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Kd.Albay A.Fehmi Bilgin, Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başsavcı Vekili Metin Saruhan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Gülseda Torun, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yönetim kurulu üyeleri,  Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Gaziler, askeri erkan, Ataşehir belediye Başkan Yardımcıları; İlhami Yılmaz, Sadık Kayhan, Hüseyin Hışman, Orhan Çerkez, İlçe Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya‘nın aralarında olduğu daire amirleri, gaziler, sağlık kuruluşları, dernek ve STK temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resmi Kutlama Töreni, Ataşehir… Kaymakamlık

Recep Kenan paylaştı: 29 Ekim 2017 Pazar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resmi Kutlama Töreni, Ataşehir…

Recep Kenan paylaştı: 29 Ekim 2017 Pazar

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1422 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘Cumhuriyet‘in 94.Yılında Kutlamalar Devam Ediyor” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ‘Cumhuriyet‘in 94.Yılında Kutlamalar Devam Ediyor
    https://www.itvhaber.com/cumhuriyetin-94-yilinda-kutlamalar-devam-ediyor.html#.WfXt697W_MQ.twitter
    #Cumhuriyet #Şehit #Gazi #Emanet #29Ekim #CumhuriyetBayramı #ResmiGeçit #Ataşehir #ResmiTören #itvhaber #ZaferKaramehmetoğlu #Battalİlgezdi