logo

DANIŞTAY’DAN FİKİRTEPE’DE ‘ACELE’YE YÜRÜTMEYİ DURDURMA

danıştay-aceleDanıştay, ‘Kentsel Dönüşüm’ kapsamında ‘riskli alan’ ilanı için ‘Acele Kamulaştırma’ uygulamasına itiraz edilen davada ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yerel mahkemede görülen bir davaya itiraz sonucu Danıştay 6. Daire’de esastan görülen davada Danıştay Altıncı ve Ondördüncü dairleri ortak toplantısında Fikirtepe’deki parsele ait riskli alan için acele kamulaştırma kararına itiraz görüşüldü.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm alanındaki Merdivenköy Mahallesi 287 paftadaki parsel ile ilgili acele kamulaştırma kararı alınan davada yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Esastan görüşülen davada karara itiraz kapalı.

“ACELE”YLE “RİSKLİ ALAN” İLANINA DANIŞTAY FİRENİ

Kararla ilgili açıklama yapan Av. Osman ZEREY;  Danıştay’ın kamulaştırma işlemi ve dayanağı olan “Riskli Alan” ilanı işlemine dair ” Yürütmeyi Durdurma” kararı verilmesi ile tüm işlemlerin iptalinin söz konusu olabileceği ve benzer davalarda emsal teşkil edebileceğini söyledi.

Av. Osman ZEREY karala ilgili açıklamasında “Danıştay, Fikirtepe’de müvekkillerin taşınmazının “Kamulaştırma” işleminin “Yürütmesinin Durdurulması Kararı” vermiştir. Danıştay’ın verdiği karar kesindir, itiraz yolu kapalıdır. Danıştay kararı emsal nitelikteki tüm kararları bağlar. Herkes için emsal teşkil eder” dedi.

DANIŞTAY'IN KUNU İLE İLGİLİ KARARI

                      DANIŞTAY’IN KUNU İLE İLGİLİ KARAR ÖRNEĞİ

DANIŞTAY'IN KUNU İLE İLGİLİ KARARI

                    DANIŞTAY’IN KUNU İLE İLGİLİ KARAR ÖRNEĞİ

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

DANIŞTAY’DAN FİKİRTEPE’DE ‘ACELE’YE YÜRÜTMEYİ DURDURMA” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  DANIŞTAY’DAN FİKİRTEPE’DE ‘ACELE’YE YÜRÜTMEYİ DURDURMA |
  İTV Haber:
  HABERİN AYRINTISI HABER SİTEMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=76566
  #Danıştay #KentselDönüşüm #RiskliAlan #AceleKamulaştırma #YürütmeyiDurdurma #Merdivenköy #Fikirtepe #DönüşümAlanı #Emsal