logo

Der, ‘Omuz Omuza Verip Tekrar Belediyeyi Alacağız’

Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Abdullah Der’in katılımı ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelen CHP Esatpaşa Mahallesi Yürütme Kurulu üyeleri, 31 Mart yerel seçimler startını verdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhuriyet Halk Partisi Esatpaşa Mahallesi Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen ve 31 Mart 2019 Yerel Seçim startının verildiği toplantıda konuşan Ataşehir Belediye eski Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis CHP’li Üyesi Abdullah Der, örgütün heyecansızlığını kaybedilen seçimlere bağlayarak; “Belki iktidarı göremediğiniz için mutsuz olabilirsiniz ama şuna da şükretmemiz lazım ki bir Ataşehir Belediyemiz var. Ataşehir olarak sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. İnşallah 2019 yerel seçimlerinde yine sizlerle el ele, omuz omuza verip tekrar belediyeyi alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Seçim startının verildiği kahvaltılı toplantıya mahalleden sorumlu CHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Günveren, Ataşehir Belediye eski Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis CHP’li Üyesi Abdullah Der, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, Mahalle Muhtarı Turan Kızıldaş, Aykut Yalçınîn da aralarında olduğu CHP Ataşehir İlçe Yönetim Kurulu ve Esatpaşa Mahallesi Yürütme Kurulu üyeleri ve mahalle örgütü katıldı.

DİNLENMEMEK İÇİN YOLA ÇIKANLAR ASLA YORULMAZLAR

Esatpaşa Mahallesi’nden sorumlu CHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Günveren, 24 Haziran seçimlerinde partileri aleyhine yürütülen kampanyalar nedeniyle galip gelmediklerini belirterek; “Cumhuriyet ayaktaysa, İlkelerine hala sahip çıkabiliyorsak; demek ki hala umut var diyoruz ve 31 Mart seçimlerinde mutlaka ve mutlaka önce Ataşehir iktidarımızı devam ettireceğiz. Ve İstanbul seçimlerini mutlaka alacağız diyoruz… Yaşanan tüm olumsuzlukları geride bırakıp bu seçimlere odaklamamız lazım. Umudu yeşertmemiz lazım. Bundan sonrada önümüzdeki çalışma programlarımızla, aydınlık geleceğe olan inancımızla birlikte hareket etmek için belirtilen programa uygun olarak çalışmalarımıza devam etmemiz lazım. Dinlenmemek için yola çıkanlar asla yorulmazlar. Bizde dinlememek üzere bu yola çıktık ve yorulmadan yolumuza, çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“ÖBEK SİSTEMİ” HAKKINDA ESATPAŞA CHP ÖRGÜTÜNÜ BİLGİLENDİRDİ

“Kahvaltılı toplantımızın amacı sandık sorumlularımızın güncellenmesi” diyen Hüseyin Günveren, Genel Merkezin öngördüğü yeni seçim çalışma sistemi olan sokak örgütlenmesini ön gören “Öbek Sistemi” hakkında Esatpaşa CHP örgütü mensuplarını bilgilendirdi.

CHP ÖRGÜTÜ 2009’ DA ATAŞEHİR’E BAYRAĞI DİKTİ, 2019’DA DEVAM EDECEK

Yoğun ve daha heyecanlı yerel seçim sürecinin başladığının altını çizen CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan konuşmasında; “Çok güzel, çok sıcak bir ortam. Bizler kısa bir süre önce çok yoğun bir seçim sürecini geride bıraktık. Ancak önümüzde daha yoğun ve daha heyecanlı geçeceği bir yerel yönetimler seçim süreci var. CHP örgütü üzerine ne zaman görev düşmüşse tek vücut olmuş ve görevini fazlasıyla yerine getirmiştir. CHP örgütü 2009’ da Ataşehir’e bayrağını dikti, 2014’ te zaferle perçinledi ve ben inanıyorum ki bu örgüt 2019’da da bu bayrağı Ataşehir’de dalgalandırmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

OMUZ OMUZA VERİP TEKRAR BELEDİYEYİ ALACAĞIZ

Pazar günü tatillerinden feragat ederek toplantıya katılan örgüt mensuplarına Esatpaşalı olarak teşekkür eden Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Abdullah Der, örgütteki heyecansızlığın altını çizerek; “Geriye gittiğim zaman şurada şu tabloyu görüyorum. 2009 ve 2014 seçimlerinde Esatpaşa örgütü dimdik ayaktaydı. Şu an o heyecanı görmüyorum. Neye bağlayacağımı bilmiyorum ama mutsuz olduğunuzun farkındayım. Belki iktidarı göremediğiniz için mutsuz olabilirsiniz ama şuna da şükretmemiz lazım ki bir Ataşehir Belediyemiz var. Ataşehir olarak sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Gücümüz ve imkânlarımız oranında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah 2019 yerel seçimlerinde yine sizlerle el ele, omuz omuza verip tekrar belediyeyi alacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

MUTLAKA BÜYÜKŞEHİR’İ ALMAMIZ LAZIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de partilerine geçmesinin önemine işaret eden Abdullah Der,  “Sadece Ataşehir’i almamız yetmiyor. Mutlaka Büyükşehir’i almamız lazım. Onun için çok çalışmamız lazım ama şu anki tabloya baktığımızda değişen bir şeyin olmadığını görüyorum. Az olsun bizim olsun mantığıyla hareket edemeyiz. Daha fazla çoğalmalıyız. Çünkü iktidarın yolu yereldeki iktidarlardan geçer” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ