logo

DEVLET BAHÇELİ DEMOKRASİ MİTİNGİ’NE GİDİYOR

DEVLET BAHÇELİ DEMOKRASİ MİTİNGİ’NE GİDİYOR

devlet_bahceli_yenikapi_mitingMHP Lideri Devlet Bahçeli, pazar günü Yenikapı’da yapılacak demokrasi mitingine gitmeyi kabul etti ve kararını sosyal medyada paylaştı. Cumhurbaşkanı ve Başbakan liderleri mitinge davet etmişti.

Bahçeli Yenikapı Mitingine katılacağını duyurduğu açıklamasında, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, aldığım davet uyarınca 7 Ağustos günü İstanbul Yenikapı’da milletimle birlikte olacağım” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Yenikapı mitingine katılacağını Twitter hesabından paylaştığı mesajla da duyurdu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise mitinge katılmayacağı, CHP’den bir heyeti göndereceği daha önce duyurulmuştu.

BAHÇELİ’DEN AÇIKLAMA

MHP lideri Devlet Bahçeli, Yenikapı mitingine katılacağını Twitter hesabından paylaştığı mesajla da duyurdu.

İşte Bahçeli’nin attığı tweetler:

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, aldığım davet uyarınca 7 Ağustos günü İstanbul Yenikapı’da milletimle birlikte olacağım.”

Hainlere ve hasım odaklara karşı Türkiye’nin safında duracak, 79 milyonu katılımcı devlet ve siyaset adamlarıyla birlikte kucaklayacağım

“Ümitsizliği aşmak,tereddütleri silmek,birlik ve beraberliği canlı tutmak, yeni bir talih ve tarih kapısı açmak için Yenikapı’da bulunacağım.”

“Şehitlerimiz müsterih, milletim emin olsun; bizim vazgeçecek ne bir çakıl taşımız, ne de teröristlere bırakılacak bir ülkemiz vardır.”

“Doğrudan sapıldığında yol eğrileşir. Yoldan çıkıldığı zaman yıkım ve yangın körüklenir. Türk milleti hak yolunda, kardeşlik yolculuğundadır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’nin mesajlarını retweet etti

“Bu yoldan dönüş olmadığı gibi, yolculuktan pişmanlık da yoktur. Unutulmasın, ÖTÜKEN sancağı inmeyecek, SÖĞÜT ocağı sönmeyecektir.”

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, aldığım davet uyarınca 7 Ağustos günü İstanbul Yenikapı’da milletimle birlikte olacağım.”

Başbakan Yıldırım CHP ve MHP’yi ziyaret etmişti

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etmiş ardından da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya gelmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mektupla Davet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davet mektubunda, şu ifadelere yer verildi: “Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine sızmış Fetullahçı Terör Örgütü mensubu, asker elbisesi giymiş bir grup teröristin 15 Temmuz 2016 gecesi başlattığı darbe girişimi, milletimizin gösterdiği yürekli ve kararlı direniş sayesinde akamete uğratılmıştır.

Toplumun tüm kesimlerinin, tüm renklerinin, ülkesini ve milletinin geleceğini korumak için bir araya gelişinin sembolü haline dönüşen 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında, Sayın Genel Başkanınızdan üyelerinize kadar partinizin tüm mensuplarının demokrasiden, özgürlükten ve hukuk devletinden yana gösterdiği güçlü duruş, her türlü takdirin üzerindedir. Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak, o geceden beri sokakları terk etmemiş ve dünyada örneği olmayan bir demokrasi nöbetine başlamıştır.

Ülkemizin tüm şehirlerinde, tüm meydanlarında devam etmekte olan demokrasi nöbetleri 7 Ağustos 2016 Pazar günü İstanbul Yenikapı

Meydanı’nda saat 18.00’de yapılacak “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile taçlandırılacaktır.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ