logo

Dezenfekten Cihazlarını Kırmanın Kimseye Faydası Yok!

Dezenfekten Cihazlarını Kırmanın Kimseye Faydası Yok!

İBB tarafından Mertobüs duraklarına Koronavirüs benzeri salgınlardan korunmak amacıyla konulan dezenfeksiyon cihazlarının kırıldığı kamera kayıtları ile tespit edildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun İBB tarafından Mertobüs duraklarına Koronavirüs benzeri salgınlardan korunmak amacıyla konulan dezenfeksiyon cihazlarının bazı kişilerce kırıldığının tespit edildiğini açıkladı. Ongun, dezenfeksiyon cihazlarının kırıldığının tespit edildiği kamera görüntülerinin Emniyet ile paylaşıldığını kaydetti.

Murat Ongun: “Metrobüs duraklarındaki dezenfeksiyon cihazlarının bazı kişilerce kırıldığı tespit edilmiş, kamera kayıtları Emniyet ile paylaşılmıştır. Küresel bir salgına karşı vatandaşlarımızı korumak için yerleştirdiğimiz bu cihazların hangi zihniyetle kırıldığını anlamakta güçlük çekiyoruz.”

CİHAZLARI KIRMANIN KİMSEYE BİR FAYDASI YOK

Konuyla ilgili sosyal paylaşımlarda, kırık cihazların yerinin İBB’ye bildirilmesi istenerek; “Bu dezenfektanlar hepimizin sağlığı için oraya yerleştirildi. Bu cihazları kırmanın kimseye bir faydası yok. Lütfen kırılmış cihaza denk gelirseniz @ibbbeyazmasa’ya bildirin ki kamera kayıtları güvenlik güçleri ile paylaşılsın.” İfadelerine yer verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB). Koronavirüs benzeri salgınlardan korunmak amacıyla Metrobüs duraklarındaki el dezenfektan cihazları koydu.

Halıcıoğlu, Okmeydanı, Darülaceze, Okmeydanı Hastane, Çağlayan, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu istasyonların konulan el dezenfektan cihazlarını kısa süre içinde Metrobüs hattındaki 44 istasyona konulması planlanıyor..

1000 kullanımlık kapasiteli olan el dezenfektan cihazlarının İBB görevlileri tarafından günde 3 kez doldurulacağı belirtiliyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ