logo

Dilko Social Kültür ve Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

Dilko Social Kültür ve Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

Öğrencilerin oylarıyla tiyatro, müzik, sergi ve onur ödülleri gibi çeşitli kategorilerde belirlenen Dilko Social Kültür ve Sanat Ödülleri sahiplerini buldu.

DilkoSocial projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Kültür ve Sanat Ödülleri, tiyatro, müzik, sergi ve onur ödülleri gibi çeşitli kategorilerde birbirinden değerli isimleri ödüllendirdi.

Ödüller, öğrencilerin oylamaları sonucunda belirlendi. Törene, Türk Halk ozanı Aşık Veysel’in torunu Ezgi Arıkan, The Diva Müzikali’nin başrol oyuncusu ve bestecisi Nebi Birgi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden Sosyal Sorumluluk alanında onur ödülünü alan Prof. Dr. Filiz Meriçli gibi önemli isimler de katılarak onur ödüllerini aldılar.

1977 yılında kuruluşundan bu yana İngilizce Dil Eğitiminin öncü kuruluşlarından biri olmanın sorumluluğu ile davranan ve çağdaş eğitim-öğretim yöntem ve tekniklerini benimseyen, tarafsız ve disiplinli eğitim politikalarını uygulayarak güven duyulan bir kurum olma idealiyle hizmetlerini sürdüren DİLKO, güçlü eğitim yapısını bir kez daha ortaya koydu. Dilko Yabancı Dil kurslarına devam eden kursiyerler ve öğrenciler, dil becerilerini geliştirme programlarının yanı sıra, 2023 yılında başlatılan Dilko Social projesiyle İstanbul’da kültür ve sanat hareketlerini tanıtmak ve desteklemek amacıyla yürütülen bu sosyal gereklilik projesine dahil oldular. Projenin temel amacı, başta öğrenciler olmak üzere herkese kültür ve sanatın eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğunu aşılamak.

Kültür Sanatta Anlamlı Ödül Töreni

Proje kapsamında öne çıkan kültür ve sanat etkinlikleri, aylık kitap seçkileri, podcastler, müzik keşifleri,konserler, tiyatrolar, sinema filmleri, belgeseller ve kültür-sanat tarihi köşeleri gibi çeşitli bilgiler yerine sanat ve performans çalışmaları öğrencilere sunuldu. Bu anlamlı projeyi taçlandırmak amacıyla düzenlenen ödül töreninde öğrencilerin oyları ile birbirinden değerli isimler ödüllerine kavuştu. Törene, Türk Halk ozanı Aşık Veysel’in torunu Ezgi Arıkan ve The Diva Müzikali’nin başrol oyuncusu ve bestecisi Nebi Birgi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden Sosyal Sorumluluk alanında onur ödülünü alan Prof. Dr. Filiz Meriçli katılarak ödüllerini aldılar.

Ödül Töreninde:

En Sevilen Tiyatro Oyunu ödülü “The Diva Müzikali”ne,

En Çok Dinlenen Sanatçı ödülü Birileri Grubu’na,

En Çok Okunan Yazar ödülü Muazzez İlmiye Çığ’a,

En Çok Dinlenen Podcast Kanalı ödülü Nilay Örnek’e,

En Çok Takip Edilen Sergi Mekanı ödülü Arter’e verildi.

Ayrıca, Türk Halk Müziğinin usta ismi, halk ozanı Aşık Veysel için verilen onur ödülü, torunu Ezgi Arıkan’a takdim edildi. “Sosyal Sorumluluk” STK Onur Ödülü ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne, Sanata Destek Onur Ödülü ise heykel sanatçısı Dilşad Akçayöz’e verildi.

Dilko Social projesi, kültür ve sanat bilincini yaygınlaştırarak toplumda olumlu bir değişim yaratmayı hedefliyor. Gelecek yıllarda da bu projeyle, yediden yetmişe geniş kitlelere ulaşarak kültür ve sanatın önemini derinlemesine kökleştirmeyi amaçlıyor.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ